Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 4

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

O hře - Hlavní postavy Petr Zelenka & Michal Kovařík | 12.04.2008

Niko Bellic
Dabing: Michael Hollick

      
 
    Niko je hlavní protagonista GTA IV. Je přistěhovalec z Balkánu, který přijel do Liberty City kvůli svému bratranci Romanovi, který ho mámil svými pohádkovými maily o Americkém snu, patnácti nadupaných autech, dvou přítelkyních a hromadou peněz. Po příjezdu zjistí, že to vše byla jen bouda a zoufalý pokus záchrany před gangstery a kriminálníky, kteří se snaží zlikvidovat Romana a jeho taxislužbu.

   Ovšem Bellic také utíká před svou minulostí a další důvod je vystopování a chycení člověka, který zradil jeho starou vojenskou jednotku. Niko Sloužil v elitních vojenských jednotkách a ovládá několik bojových umění (především KravMaga). Také se účastnil mírových vojenských operací na Balkáně. Velkou část svého života prožil ve třech věznicích. 
 

Roman Bellic
Dabing: Jason Zumwalt
 
     

   Roman je Nikův bratranec. V Liberty City žije patnáct let. Všeho se sice bojí, ale je optimista, fantasta a lhář, obvykle dává falešné sliby, které nedokáže splnit. Topí se v dluzích a jdou po něm Albánci a později i Rusové. Bydlí a žije v Brokeru, kde vlastní malou upadající taxislužbu. Ze začátku hry je váš jedinný přítel a jedinné spojení s ostatními lidmi.

 
Little Jacob
Dabing: Coolie Ranx
 
     

   Jacob, přezdíváný "Little Jacob" je překupník zbraní a dobrý přítel Romana i Nika. Je členem rastafariánskej sekty která při svých obřadech používá marihuanu. Úzce spolupracuje s Nikem, který mu při jeho překupnických akcích zajišťuje ochranu.

 

Mallorie Bardas
Dabing: Elena Harvey Hurst

    
 
  Romanova přítelkyně. Pracuje pro Vlada Glebova, který ji obtěžuje svými oplzlými žvásty, v Romanově taxislužbě.
  
Vlad Glebov
Dabing: Misha Kuznetsov
 
       

   Vlad si připadá jako důležitý muž s velkou mocí. Ve skutečnosti je podřadný ruský kriminálník, který zkouší získat respekt pomocí lichvářství. Zajišťuje v Brokeru ochranu a nabízí půjčky s nehoráznými úroky. Má pod palcem i Romanovu taxislužbu. Narodil se v Rusku, má za to, že je špičkový mezinárodní obchodník. Vlastní bar – Comrades.

Manny Escuela
Dabing:
Berto Colon
 
      

   Manny je bývalý gangster, změnil se z pouličního výtržníka na ochránce. Dříve nechyběl u žádné sprejreské, hip-hopperské či breakdancové akce. Nyní se snaží očistit a natáčí o sobě dokumentární film.

 

Elizabetha
Dabing:
Charlie Parker


       
   Více než deset let úspěšně prodávala drogy v Bohanu. Věděla včas kdy někoho podplatit nebo zabít. Nepouštěla se do větších akcí a dealovala v malém rozsahu. Po čase ale sama plně propadla drogám, začala mít přeludy a stala se paranoidní.

 

Brucie
Dabing: Timothy Adams
 
        

   Nadšenec pro fitness a své vypracované tělo, samozvaný VIP. Myslí hlavně na sebe, žije si svým stylem plným drahých aut, krásnými ženami, hip-hopu a penězi. Je to přítel Romana a následně i Nika. Niko pro něj bude dělat pár misí.

Francis McReary
Dabing: Thomas Lyons
 
           

   McReary je zkorumpovaný policista, stejně jako Tenpenny v San Andreas nebo jako Leon McAfrrey v Liberty City Stories. Jeho vizáž doplňuje husté vousy zakrývající čtvrtinu obličeje. Zná Nikovu minulost a nutí ho ke spolupráci. Získává v Liberty City stále větší moc a je zapleten do organizovaného zločinu. Jeho bratr Packie McReary je Nikův dobrý přítel. 

 
Patrick "Packie" McReary
Dabing: Ryan Johnston
 
      
   Patrick je irský pobuda a chuligán. Dobře se zná s Elizabetou a Ti kdo ho znají mu neřeknou jinak, než "Packie". Spolu s jeho sestrou Kate žijí u své matky. Jeho sestra je zamilovaná do Nika, což se Packiemu moc nelíbí.
 
Kate McReary
Dabing: Mary Catherine Donnelly
 
   Sestra Patricka, je zamilovaná do Nika, čemuž chce Packie zabránit. Ale nakonec bude rád.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Derrick McReary
Dabing: George Feaster
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Další z bratrů McRerových, tenhle se nejméně povedl. Pije, fetuje a jde to sním z kopce. Budete pro něj plnit pár misí. A v misi Blood brothers ho můžete i zabít.
 
Gerry McReary
Dabing: PJ Sosko
 
 
 
I pro něj budete plnit mise. Nejstarší, ovšem o nic chytřejší z bratrů.
 
Playboy X
Dabing: Postell Pringle
 
       
    Playboy X je podnikavec. Vlastní nevěstinec v Algonquinu,. Mezi jeho dobré přátele patří Dwayne Forge se kterým vedl obchod do doby, než byl zatčen a uvězněn.
 
Dwayne Forge
Dabing: Devin Richards

        
  
Dwayne je dávný přítel Playboye X. Nedávno se dostal z vězení a bojí se, že se Playboy změnil a posunul se, zatímco on sám ztrácel čas. Budete se moci rozhodnout koho z nich necháte žít.
 
Phil Bell
Dabing: Frank Bonsangue
 
        
     Phil je obchodník a mafián, sídlí v Alderney. Pomáhá Nikovi dopadnou zrádce jeho jednotky (blíže u popisu Nika), ale na oplátku pro něj musí Niko pracovat. Také delší dobu spolupracuje s mafiánem známým jako Ray.
 
Mikhail Faustin 
Dabing: Karel Roden
 
       
   Je jeden z mnoha Evropanů, se kterými se ve hře setkáte (hned ze začátku).
 
 
Dimitri
Dabing: Moti Margolin
     
   Je jeden z mnoha Evropanů, se kterými se ve hře setkáte. Pracuje pro Faustina a podniká i své vlastní kšefty. Bude se tvářit jako Nikův přítel, ale ve skutečnosti to bude jinak. Sami uvidíte co je zač.
 
 
Jimmy Pegorino
Dabing: Tony Patellis
 
  

 Šéf Philla Belle. Mafián jak se patří. V příběhu sehraje svoji roli. V jednom ze dvou možných konců ho zabijete za jeho strašný čin.
 
Mr. Gravelli
Dabing: Madison Arnold
  
 
 
    Kriminální boss ze staré školy, s hodně kontakty. Nemá už moc času a chce, aby jste ho pro něj využili moudře.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bernie
Dabing: Timothy J. Alex
 
 
 
 
   Nikův přítel, dříve spolu byli v armádě u stejné jendotky. Niko si myslel, že Bernie,   neboli Florian zradil jejich jendotku, ten ovšem ne.
  Jinak je z něj teď gay.
 
 
 
 
 
 
 
Bledar Morina 
 
 
 
     Bledar je albánský lichvář, který půčuje lidem jako je Roman, ovšem účtuje si velké úroky což je pro jeho "oběti" téměř likvidační. Operuje v Brokeru kde se s ním také ze začátku hry setkáte. Je vyděrač, zločinec a nadšenec pro fitness.
 
 
 
 
 
 
 
 
U.L.P.C.
Dabing: Milton James

 
  
 
Budete pro něj plnit pár misí. Neřekne kdo je, ale pracuje pro vládu. Velmi tajemný muž.
 

Lola
 

 
    Lola je prostitutka pracující v Brokeru u doků.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bryce Dawkins
 
 
 
 
    Starosta Liberty City prosazující rodinné hodnoty. Setkáte se s ním v jedné z misí.
    Mimochodem má homosexuální vztah s Berniem.
 
 
 
 
 
 
 
  
Tom Goldberg
 
 
 
    Právník vlastnící advokátní firmu Goldberg, Ligner & Shyster se svými společníky Lignerem a Shysterem. Francis McReary by ho nejradši viděl mrtvého. A to pro něj rádi uděláte.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ray Bocino
Dabing:  Joe Barbara   Italský mafián pomáhající Nikovi ve hledání jedné osoby.

 

Yusuf
   Bohatý arab, se kterým obchoduje Playboy X.
 
Karen 
 
 
 
 
   Recepční v Algonquinské právnické firmě Goldberg, Ligner & Shyster.
 
 
 
 
 
 
 
 
Isaac Roth 
 
Budete s ním obchodovat v misi Museum Piece, kde si chce převzít diamanty, to ovšem nevyjde.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kenny Petrovic 
 
 
 
 Lyla Rivas
   Svědčí u soudu a Brucie tomu chce zabránit, prot bude v misi Search and Delete zabit.

 

Darko Brevic

Dabing:  Michael Medeiros

 

I kvůli němu přijel Niko do LC. On je tajemným mužem, kterého Niko celou tu dobu hledá. To on zradil Nikovu jednotku. Co se s ním stane?

  

vyhledávání

Reklama

anketa

editorial

A je tu říjen. A opět si tu připomeneme hned v úvodu naše fórum, které by vám nemělo uniknout! Tak pokud se chcete jen pokochat, nebo se na něco zeptat ohledně GTA, neváhejte se tam obrátit. Bonusové týdny zatím stále pomalu ubíhají. Ale jistě se v Onlinu dočkáme zase menšího tématického oživení. Říjen bude ve znamení Red Dead Redemption 2. Což je pro všechny fanoušky GTA také téměř povinnost. Tak na viděnou v sedle.

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!