Scorpions.cz | Cheater.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 5

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

Rozbor traileru - Trevor CkrabKilla | 23.05.2013

 

 

Trevor


0:00 - 0:05 vití - Trevor vije na měsíc:)) . Na jeho oblečení jsou viditelné známky potu, pot jako takový se v předchozím traileru objevil a vypadá to, že o sebe budeme muset pečovat (měnit častěji oblečení). Na tomto se záběru se nějak motá, že by byl pod vlivem něčeho ( ne že by si Trevor rád nedal něco "ostřejšího) :) ? Každopádně si myslím, že bude zábava s ním hrát.

0:05 - 0:07 varna - ..."major drug dealer"...zde vidíme Trevorovu "pracovnu" která je, na to že to je "kreslená" hra, docela slušně vybavená. Jak je psáno (a i slyšeno v traileru), tak je Trevor přední drogový dodavatel, a z toho co jsme měli možnost zaslechnout v druhém traileru (Guns and crank in this area go through Trevor Philips enterprise, or they ain't goin'!) si můžeme dát dohromady myšlenku, že drogy budou v Trevorově životě hrát velkou roli. Třeba se budeme účastnit drogových obchodů, prodávat drogy (což údajně půjde, když Vás na ulici někdo osloví :) ), nebo domlouvat zásobování apod.  Prostředí ve kterém Trevor žije je typické "feťácké doupě". Trevor stojí u okna a kouká ven.

0:07 - 0:08 bydliště - Projíždíme kolem značky, která nám říká kde se nacházíme. Víme, že Trevor žije v části Los Santos která se jmenuje SANDY SHORES. Na vítací ceduli je také nápis "We have liquor", a je psaný i počet obyvatel, který činí 300 (3 000?), tento fakt naznačuje tomu, že obyvatelé budou "skuteční". Možná, že když někoho zabijeme tak opravdu zemře. Na příklad - Trevor by zabil ve svém bydlišti 50 lidí, a bylo by vidět na ulicích méně lidí. V této oblasti jsou spíše karavany a vidíme převážnou část teréních vozidel.

0:08 - 0:10 bydliště - Druhý záběr z prostředí Trevorova bydliště. Tento záběr je stejný jako předchozí, jen je z jiného úhlu. Čerpací stanice (?) se žlutou střechou a vozidlo které táhne nějaký generátor jsou toho důkazem (jsou vidět na stejném místě, pouze z jiného úhlu, v předchozím záběru). Vidíme, že tu obyvatel na ulicích moc nenajdeme, nebo budou někde v "centru". Graficky je tato část velmi hezky zpracovaná, až na nějaké textury vzdálenějších objektů. Kolem této oblasti je vidět nějaké pohoří.

0:10 - 0:12 přívěs - Nyní jsme v trevorově přívěsu, ale vzhledem k tomu, že s někým komunikuje je možné i to, že u někoho přespal. Vidíme zde skříň ve které je oblečení (asi bude převlíkání řešeno stejně, ne-li podobně, jako v Mafii 2) a uvnitř plný pytel (že by staré oblečení?). Trevor, který potřebuje kávu na "probrání" se ukazuje bez trika a tím nám odhalil svou jizvu na spodní levé části hrudníku, čímž se potvrzuje fakt, že zranění (po střelbě apod.) budou vidět i poté, co se "zahojí". Určitě to nebudou všechna zranění, ale pouze pár a asi opravdu vážná, ale vypadá to zajímavě.

0:12 - 0:14 představení - V tomto snímku se nám ukáže jméno hrdiny s jeho typickým výstupem - zuřivost. Trevor zde baseballovou pálkou vyřídí někoho, kdo mi hodně připomíná člena jednoho z motorkářských gangů z GTA IV : Lost and Damned. Trevor si chtěl asi jen ještě "užít", protože to vypadá jako by jeho oběť právě prošla nějakou akcí, a tak už jen "dodělal zbytky". Při úderu pálkou do jeho hlavy působí scéna realisticky, žádné divné "cukání" postav nebo lagy, a mile mě překvapily vlasy toho chudáka, protože při úderu pálkou je vidět pohyb vlasů (jako když zatřese hlavou, tak se "třesou" i vlasy).

0:14 - 0:17 projížďka - Trevor se projíždí ve svém teréním autě. Detaily automobilu, a jeho celkové zpracování je (si myslím) na vysoké úrovni když se vezme v potaz to, že GTA nikdy o grafice nebylo, ale je vidět posun vpřed. Z našeho pohledu je na levo od Trevora MOTEL, na pravo jede zelený kabriolet a za ním je po prvé viděn traktor, který také nevypadá nějak zle.

0:17 - 0:19 setkání - Toto bude asi první setkání ve hře Michaela a Trevora, usuzuji z Trevorovy věty "Back in town baby, yea", což zní jako by říkal "Dlouho jsme se neviděli, jsem rád že jsi tu". Samou radostí vyzvedne Michaela do vzduchu, při tomto okamžiku pracuje vše až na mimiku, která podle mě lehce zaostává (výraz v Michaelovo obličeji mi přijde pořád stejný) dokonale. Po prvé je vidět i Trevorův paranoidní přítel Ron, který má radost když má Trevor radost (soudě podle reakce na to, jak Trevor vyzvedl Michaela do vzduchu), a místo kde se tato scéna odehráva je s největší pravděpodobností Ronovo "sídlo". Nad lednicí která je značky "THRIFTEX" vidíme Ronovo (asi) neojoblíbenější pití "Benedict, Light Beer", a vedle toho visí americká vlajka. Mimochodem je lednice zapojená do elektřiny, a kabel je docela výrazný, což znamená možno to, že spotřebiče bude možné vypojit z elktřiny (i když nevím k čemu by to bylo :D ). Na stěně která je (z našeho pohledu) na levo od lednice visí obrázek nějaké slečny v modrých bikinách.

0:19 - 0:21 žádost - Neznámý muž prosí Trevora aby šel (zkráceně) dělat bordel někam jinam. Muž má z Trevora asi strach, což je znatelné podle hlasu a toho, jak při příchodu Trevora pomalu ustupuje vzad. Trevor si z jeho prosby nic nedělá a čistě ho ignoruje. Trevor má na sobě digitální hodinky a na levé paži má dvě jizvy (možná po postřelení), opírá se o zábradlí a něco vyhlíží, nebo spíš kontroluje. Animace  jsou tady velmi hezké. Ve dveřích můžeme vidět díru ("vchod") pro psa, takže to vypadá i na menší rasy než je rottweiler.

0:21 letadlo - Trevor naskakuje do letadla které je hezky vymodelované.

0:22 - 0:23 přelet - Zde už vidíme jak trevor pilotuje, a letí nad místní krajinou. Je zde vidět rozlehlá krajina (kopce jsou vidět až někde v dáli v mlze), silnice, koleje, (asi) golfové hřiště, řeka, hory a celkově hezké prostředí typické pro mimoměstské lokality. Nejostřeji je vidět letadlo, což je dobrá zpráva pro majitele PC (jestli bude PC verze), vykreslování bude soustředěno na "hlavní" předměty, takže by teoreticky neměly být o moc navýšené grafické nároky oproti GTA IV. Za zmínku zde stojí i oblaka která vypadají skutečně (nebo alespoň realističtěji než v předchozích dílech). Trevor má na uších pilotní sluchátka.

0:23 - 0:25 škrcení - Trevor škrtí nějakého dědu kterého se snaží bránit babča taškou (taška je evidentně plná, ale nic se nesype ven, i když s ní máchá jak o život). Škrcení mi přijde nepřirozené, protože se mi to zdá jako by dědu skoro ani nedržel. Vypadá to, že uvidíme na ulicích opravdu normální život, včetně partnerů kteří k sobě něco cítí. Pamatuji, že když jsem narazil do dvojice v San Andreas, tak se rozdělili a dělali jako že se neznají :D, ale tady babička dědu brání, takže vztahy tu budou cca o 1000% lépe propracované. Při úderu taškou je slyšet babči vzdech, jak se snaží dát do toho sílu, a na Trevorovi je znatelný úder (viditelně s sebou hne při "zásahu"). Scéna se odehrává v luxusní čtvrti a vidíme zde celkem 5 automobilů.  Z prava vyjíždí Banshee (?) které řídí nějaký černoch, za ním auto které má i Michael, na proti nim jede auto podobné VW Golf a u budovy přes silnici je zaparkované 9F a vedle něj obdoba Ferrari. Budova, u které auta stojí, je asi nějaký podnik soudě podle dvou postav (co mají asi pracovní pauzu) postávajících u vchodu s cigárem, další postavy stojící o kousek dál od nich a velikosti budovy. Nesedí mi tam ale ta garáž, takže je možné, že se jedná o další dům kde se koná nějaká oslava. Že by zazobané děti bohatých rodičů?

0:25 - 0:27 mučení - Trevor zde zřejmě vyslýchá nějákého chlápka a používá k tomu prostředky, které dřív v GTA nebyly. Když vyslýchaný padá se židlí na zem, tak je zvláštní, že jeho nepřipoutané ruce neudělaly ani jeden pohyb :D . Jiskření elektrického proudu ze startovacích kabelů není sice nějak famózní, ale na GTA je to povedené. Opět můžeme vidět Trevorovy digitální hodinky. Je vidět tetování "Cut Here" s čárkami po obvodu krku a Trevorova zjizvená tvář.

0:27 - 0:31 setkání - Po prvé vidíme všechny tři hrdiny na jednom místě pospolu. Procházejí kolem nějakých skladů a jdou přes koleje. Vzhledem k okolnímu nepořádku a posprejovaných zdí se dá usuzovat, že to je v nějakém Los Santoském ghettu. Jsou patrné známky telestace (vykreslení detailů na zemi - koleje, krabice noviny atd..), ale pořád to není dokonalé. Buňka u kolejí (asi nějaký sklad) má okna otevřená a podepřená klacky. Vzhledem k velkému množství otevřených oken si začínám čím dál tím víc myslet, že budou mít širší využití (příklad - vyloupení luxusní vily). Až na zem, která je průměrná, je prostředí hezky vymodelováno a prakticky bez větších/závažnějších grafických chyb. Na to, že jsou zatím připravovány verze pro PS3/X360 je ale grafika nádherná.

0:31 - 0:34 bitky - Trevorovo asi nejpoúžívanější styl dorozumívání - pěstmi (nebo pomocí zbraní :) ).  První kdo to schytá je asi nějaký sportovec který se šel proběhnout se svou přítelkyní, oba jsou ve sportovním oblečení a mimo město. Muž má na sobě oblečení značky EUGENICS a žena set od PROlaps. Co se grafiky týče, tak jsou na tom nejlíp asi postavy. Nějaký pahorek, který vidíme vlevo, je jak ze San Andreas (nehezká hranatá textura - i když v té době by jsme na to koukali jinak), a keř vedle vypadá jak z Far Cry 1, silnice je lehce rozmazaná. V pozadí stojí automobil bez řidiče (nebo není vidět), asi Trevorův automobil. Další bitka se odehrává na parkovišti před nějakou jídelnou na venkově. Trevor mlátí neznámého muže s tričkem bez rukávů a s tetováním na levém rameni. U vchodu do "restaurace" můžeme vidět již ze San Andreas a GTA IV známý automat na pití SPRUNK. Lze také zahlédnout přihlížejícího který si všiml rvačky a někam volá (s největší pravděpodobností na policii). Za ním můžeme vidět Trevorovo auto. Třetí "oběť" to schytala sice jen fackou, ale za to pořádnou. Vypadá to na centrum LS (nebo v blízkosti) díky viditelným mrakodrapům a prostředí připomínající park. Trevorův "boxovací pytel" má na pravém zápěstí potítko a na tričku nápis HEAT nad kterým jsou dva tučné pruhy (vypadá to jako stejný znak pruhů jako měla Amanda na botách při cvičení jógy - nebo-li GTA verze Addidasu). Bitka se odehrává vedle popelnice kde je vidět uchopení, snad budou mít po prvé popeláři konečně co vyvézt, a nebo my po prvé uvidíme popeláře něco dělat.  Poslední přepadený je muž, který měl až moc hezký automobil (vypadá jako Sentinel - stojí za ním GTA verze Range Rovera). Modely mají velkou grafickou kvalitu. Loupež auta se odehrává za bílého dne na hlavní silnici v LS před obchodem s oblečením nad nímž je cedule s nápisy AP a G&B (což by mohla být herní verze D&G) a T-SHIRTS XXS - XXL, mají výprodej (na dveřích nápis SALE). Vypadá to, že si budeme moci koupit libovolnou velikost oblečení a tím si vybrat styl který nám padne. Vedle je obchod (nevím jaký) ke kterému náleží bankomat který právě někdo používá, napovídá to tomu, že se bude s bankometm moci dělat více věcí než v GTA IV. Dva svědci přepadení sledují událost, jeden ukazuje co se děje. Trevor následně automobil ukradne vyhozením řidiče ven. Na poslední chvíli je v pozadí vidět název něčeho co vypadá jako kino - WHIRLIGTG. Tento úsek traileru je (až na menší vyjímky) graficky moc hezký.

0:34 - 0:38 rodina - Amanda říká Michaelovi aby držel Trevora dál od jejich rodiny. Myslím, že tu je spojitost s trailery. Ve druhém traileru říká na začátku Tracy matce - "Nemůže tu zůstat přes noc, je hroznej!", takže to vypadá, že asi Trevor nebude mít chvíli kde bydlet a bude přespávat u Michaela. Amanda je v první scéně zřejmě po koupeli, protože je v županu a má ručník na hlavě, využití ručníků asi bude jedna z možností hry vzhledem k už druhému setkání s nimy. Župan "se chová přirozeně", při pohybu nohou se vlní a přizpůsobuje se poloze nohy. V další scéně chválí Trevor Amandiny prsa. V místnosti za Trevorem jsou vidět hezké "šoupačky" (dveře které se otevírají posunutím). Amandino oblečení a vlasy vypadají realisticky (na pár "hranatých" míst). V místnosti je Michael, Trevor, Amanda a Jimmy. Jimmy má pod čepicí du-rag, takže dříve zmíněné kombinování oblečení bude možné. Obě scény se odehrávají u Michaela doma. Interiéry jsou pěkně zpracovány.

0:38 - 0:41 bez oblečení - Trevor přelézá nějakou zídku, a tím se dostává z Los Santoského odvodňovacího kanálu. Na sobě má pouze spodní prádlo a boty. V pozadí vidíme centrum LS a v kanálu vodu, kterou jsme mohli záhlédnout už dříve, a která v San Andreas nebyla. Stěny kanálu jsou posprejovány, jeden z graffitů je zkratka státu kde se Los Santos nachází - SA. Zídka kterou Trevor přelézá je taky trochu "počmáráná" a jeden obrázek vypadá jako kuře (pod Trevorem vlevo). Vypadá to na západ slunce. Trevor si musí odpočinout.

0:41 - 0:43 akce - Trevor s graficky nádhernou brokovnicí za chůze střílí do proti němu jedoucího auta které následně exploduje. Scéna se odehrává na venkově. V pravo od Trevora je vidět motorka. Ještě jednou musím zmínit kvalitně udělanou brokovnici :). Za chůze se kamera otačí po směru a lze spatřit znak motorkářského klubu The Lost pod kterým je ještě napsáno Los Santos, takže nejde o easter egg ale opravdu bude tento gang v novém GTA, a asi s ním budou potíže. Teréní vozidlo které Trevor rozstřílí je kvalitně propracováno (detaily jako tlumiče, pneumatiky, maska, korba apod...). Zadní pneumatiky auto postrádá, hoří mu ráfky a motor. Trevor střílí do skla a zabíjí řidiče, auto poté nekontrolovatelně najede na bombu s plynem a vybuchne. To vše se odehraje před klubovnou The Lost vzhledem k jejich logu a velkému počtu motorek (hořící auto povalí asi 3 motorky - a to jsou jen ty co byly v záběru).

0:43 - 0:45 oheň - Tady se opět setkáváme s ohněm který předčil má očekávání. Všechno jde hezky plynule, jako bych koukal do krbu na hořící dřevo. Celková grafika a barevné sladění ohně je na jedničku. Trevor se tu asi zbavuje nepotřebných důkazů jako jsou mrtvoly a auta mrtvol. Opět jsme na venkově. V pozadí vidíme satelity a větrné elektrárny. Trevor nese kanistr, jeho chůze je normální a nevypadá jako náš starý známý CJ :) když nesl nějakou věc. Stíny a barevné odlesky jsou (na to, že to je GTA) perfektní.

0:46 - 0:47 promluva- Trevor hovoří s Michaelem před nějakým skladem. Oblečení postav je to jediné co trochu vyčnívá, jinak grafická stránka věcí okolo je průměrná.

0:47 - 0:49 akce - Trevor je na křídle vzlétávájícího letadla a střílí (pravděpodobně) samopalem AK47. Jsou vidět budíky v letadle a celkové detaily letadla jsou překvapující. Před letadlem exploduje (asi) nádrž s benzínem , nebo jiná hořlavina, ale letadlo se nezastavuje a Trevor neustále střílí na vozidlo za nimi. Letiště, kde se to odehrává, není ve městě a díky viditelným kopcům se dá říci, že jsme opět na venkově který tak překypuje akcí. Když se Trevor zbaví pronásledovatelů, tak těsně před vzletem letadla seskočí. Pohyby jsou opět koordinované a působí přirozeně. Letadlo má na "ocasu" nápis "CUBAN 800", že by i nějaké kubánské gangy? Scéna se odehrává za bouře a před seskokem z letadla je vidět blesk. Exploze, zvuky, grafika, prostředí a vše v této scéně je dechberoucí.

0:49 - 0:51 "výstřelek" - Trevor si z někoho "střílí", vedle něj je Michael. Jsou v poušti.

0:51 - 00:52 přelet - Policejní vrtulník přelétá nad centrem LS. Můžeme vidět výstavbu dvou budov které jsme viděli už v prvním traileru. Po silnici jedou dvě taxikářská auta, bílý "Range Rover", zelený "Cadillac Escalade" a kamion co rozváží pití (pivo, nebo něco ve skleněné flašce). V pravo je obchod který má "průhledné" dveře, takže snad půjde navštívit, R* tvrdí že v marketech bude obrovské množství zboží. Vykreslení vzdálenějších předmětů / objektů zaostává.

0:52 - 0:54 vrtulník - Trevor krade policejní vrtulník a vyhazuje pilota ven. Nacházíme se v nějaké průmyslové oblasti LS (v dálce jsou vidět sklady, haly, pod vrtulníkem odvodňovací kanál a nikde ani noha). Vtipný je výraz ve tváři vyhozeného pilota - asi neměl velkou radost.

0:54 - 0:55 demolice - Trevor najede s autem pod vlak, který ho následně zdemoluje, úchvatná scéna. Na vlaku je z boku napsáno LS 2004 - LS = Los Santos & 2004 = rok vydání GTA San Andreas, menší easter egg. Vlak před nárazem troubí, což je v GTA také poprvé.

0:55 - 1:00 domov - Trevor je u někoho doma, vidíme zde dvě nové postavy o kterých zatím nic nevíme. V televizi běží reklama na pití "LOGGER LIGHT", televizi ovšem nikdo nesleduje což znamená, že můžeme zapnout televizi a klidně odejít, ne jako v GTA IV. Televize má hezký obraz, a pod ní můžeme vidět další přehrávač (asi DVD). V dřívějším rozboru jsme se dozvěděli, že v LS bude zřejmě stanice nesoucí název "ROCK RADIO", že by postava s pomalovaným obličejem byla fanoušek skupiny KISS kterou by rádio hrálo? V GTA V bude i velký výběr doplňku včetne naušnic - u Franklina jsme viděli naušnice s kamenem, tato postava má tunel, a to není všechno! Tenhle pomalovaný "Šašek" má i piercing (kulatou naušinici, přesněji řečeno) v dolním rtu a upravené obočí! Detaily oblečení všech postav jsou na vysoké úrovni (bohužel se mi nepodařilo přečíst nápis na dresu "Šaška"). Jakmile si Trevor řekne o masáž a usadí se, tak za ním vidíme poličku kde je nějaké stereo, krabice a další věci. Za ním na stole leží noviny. Minimálně jedna z nových postav surfuje, protože na terase (balkónu) domu je surfové prkno, že by další aktivita? Interiér je opět kvalitně zpracován. Dům se nechází na pláži.

1:00 - 1:08 konec 

vyhledávání

GTA V v prodeji!

Reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne

editorial

Máme tu červen. A opět si tu připomeneme hned v úvodu naše fórum, které by vám nemělo uniknout! Tak pokud se chcete jen pokochat, nebo se na něco zeptat ohledně GTA, neváhejte se tam obrátit. Bonusové týdny zatím pomalu ubíhají a my stále čekáme na něco většího... a tím myslíme nové DLC s tématikou nočních klubů - víc se můžete dočíst zde.

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!