Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 4

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

O hře - Trailer 2 Marek Heřman & Tomáš Vacula | 12.04.2008

Tomáš "VenZen" Vacula - autor podrobného rozboru traileru
Marek "Marcus" Heřman - úprava textu, oprava chyb (gramatika, angličtina :D)

Petr "Petrz" Zelenka - doplnění informací a obrázky

 

    Hned v prvním záběru je ukázán model modrého auta typu "MUSCLE" z dob 80 let (Stallion). Pak je záběr na Nika zevnitř auta jak se dívá do zpětného zrcátka. A v tu chvíli někdo promluví a říká "YOU ARE LOOKING FOR SOME PEOPLE" (hledáš/hledáte nějaké lidi). Pak s někým Niko promlouvá, ale to už v nějaké kanceláři se slovy "WE'RE ARE ALL LOOKING FOR THAT SPECIAL SOMEONE" (všichni hledáme toho někoho zvláštního). Možná Niko odpovídá na předchozí větu muži, který sedí za stolem. Že by tedy konečně možnost dívat se v autě z "1st person"?
 

    V dalším záběru projíždí mýtnící, známou z amerických dálníc. Střih a ocitáme se v zapadlé uličce, ve které Niko s někým (pravděpodobně Romanem) mluví: "I NEED TO KNOW WHAT HAPPENED! GIVE ME THAT!" (Potřebuju vědět, co se stalo! Dej mi to). Pak projíždí kolem restaurace "69th Street Dinner" a zamračen se dívá do zpátečního zrcátka, kde se mu naskytne pohled na policejní vůz, který ho zřejmě sleduje. Do toho Niko povídá: "TEN YEARS I'VE BEEN SEARCHING" (Deset let jsem hledal). V pár vteřinách je ukázáno jak se Niko s někým hádá a to v prostorách kuchyně, soudě tak podle digestoře a naběraček na něm pověšených. Niko rázně prohlásí: "I NEED THIS FROM YOU: A GUARANTEE THAT YOU WILL FIND THIS MAN." (Potřebuju od tebe záruku, že toho chlapa najdeš). Pak už kráčí s někým, zřejmě s Romanem, chodbou nějakého domu a vzápětí vykopávají se zbraní v ruce dveře jednoho z bytů, které jsou v tomto záběru detailně zpracovány (krásně je vidět jak odlétávají z vykopnutých dveří třísky). Na dveřích je jmenovka B. Crane.


 

 

    Pak už si to Niko sviští na motorce po jednom z mostů, tato motorka se podobá PCJ-600 z předchozích GTA, a kupodivu má na hlavě přilbu. Vedle něj jede posprejovaná dodávka. Načež už je záběr nejspíše z doků, kde je vidět v pozadí "ruské kolo" a všude do kola létají rackové a v popředí stojí žena (mladá blondýnka) a s rukama v sepětí říká: "PLEASE, NO MORE KILLING" (prosím, už nezabíjejte). Přitom už záběr ukazuje jak se Niko plíží s pistolí v ruce (glock) podél zdi k rohu ulice,  jenž je ozdobená obrázkem El Burra z GTA III a celá posprejovaná zajímavými grafity.


 

 

    Hned na to je záběr zřejmě banky, která se nachází za rohem a jsou u ní policejní zátarasy a k budově se blíží speciální jednotka policistů, kteří mají na kombinézách nápis N.O.O.S.E (bohužel nevím co to znamená). V pozadí Roman říká "DON´T DO ANYTHING STUPID, COUSIN!" (Neudělej žádnou hovadinu bratránku). Pak se na záběru objeví vrtulník zřejmě speciálních jednotek, mě osobně připomínající vrtulník speciální jednotky RAINBOX SIX. Pak už hrdinně Niko skáče mohutným skokem ze střechy na střechu. Během toho někdo říká: "WE HAVE TO FIND HIM" (Musíme ho najít). Obrazovka bělá...


 

 

    Hnedka na to projíždí zatáčkou nákladní vůz společnosti Cluckin' Bell s nápisem "...DOODLE-DO! 99c" a na něm visí Niko, který za ním bezvládně vlaje. Přitom už hned trailer hází do dalšího děje, kde Niko promluvá s nějakým černochem s knírkem a v košili, na niž má pletenou vestu. Někdo říká: "FINE, YOU GOT IT. YOU WANT MY WORD? YOU GOT MY WORD." (Dobře, máš ho. Chceš moje slovo? Máš ho mít). V zápětí Niko s údivem padá na zem, někdo ho zkopává a vyhrožuje (vypadá to že onen černoch). Dále je v záběrech ukázán prolétavající osobní vrtulník (jenž má být ve hře hojně) a němž někdo visí a snaži se udržet. Na první pohled všichni řeknou, že to je Niko, ale má úplně jiné oblečení.

 


 

    Pak už Niko poklidně kráčí postranní uličkou, po jeho pravici jsou prázdné lavičky a po pravici má basketballové kurty, kde nějaký muž v modré kombinéze kope do bezvládně ležícího muže v bílém :D (zřejmě hráč basketu, poněvadž to vypadá na dres). Hned na to se za Nikem jen mění pozadí kudy kráčí, nejprve je to stanice nadzemky (opět je vlak posprejován, jedná se o linku A která začíná na 69th Street, jede přes 187th Street a končí na Washington Heights), pak kráčí po molu. Zde můžeme vidět v pozadí klasické obytné domy před nimiž stojí spousta listnatých stromů (barva listí některých stromů působí dojmem listopadového počasí), kolem Nika prochází dva muži jeden kupodivu zpoře oděn do nátělníku a šedých kalhot (což je divné, když každý je hustě navlečen do teplých "hader") a druhý muž má černý kloubouk a černou zimní bundu.

Zároveň jde vidět kus billboardu, na němž je vidět kousek nápisu zřejmě "LAST" (poslední). Také zde jdou vidět skoro prázdné odpadkové koše. Pak už Niko prochází pod tratí nadzemky a v pozadí jde zase vidět zelené auto staršího data, jak stojí na křižovatce. Zajímavé je, že se Niko dívá očima jiným směrem než předtím - možná se jedná o ono zaměření cíle ještě před vytáhnutím zbraně. A teď začína pořádná akce, Niko zběsile střílí z AK-47, možná do krásného červeného auta, které se objeví v dalším záběru. Za sporťákem stojí policejní auto a efekt prostřelení pneumatik a karoserie vypadá velmi realisticky.


 

 

    Hned na to je kratičký záběr, jak Nikovi policisté rozstřílí čelní sklo (krásný efekt). V zápětí už Niko ujíždí smykem před policejním zátarasem. Policie ho začíná pronásledovat a jak je zvykem jeden z policejních vozů nabourá a efektivně letí vzduchem :) Hnedka na to říká Niko Romanovi "I'M THE ONE WHO SURVIVED" (Já jsem ten, kdo přežil). Tento záběr končí a nyní nastupuje Nikův kaskaderský um, vyskakuje z jednoucího auta a to vzápětí nabourává do benzínové pumpy a ta vybuchuje (jak krásný to pohled). V pozadí je budova s omšelou reklamou na všem známy "Sprunk" a na ní je napsáno "SPRUNK 5c A BOTTLE" (Sprunk 5 centů za láhev).


 

 

    Trailer se chýlí ke konci... Niko stojí pod mostem a telefonuje a hlas v mobilu říká: "GET THIS DONE. WE'LL TALK" (Vyřid to. Pak si promluvíme), Niko zavěšuje a objevuje se logo GTA4 a po něm logo R* a trailer končí...


 

 

Oooo jaká škoda (ale tu už bych se asi upsal). Už aby tu byl třetí a možná i poslední trailer :)

 

 

 

Takže jste si početli, prohlídli trailer a nyní se můžeme podívat na trailer detailněji a co přesně z něj můžeme vidět:

 

1) Při rozhovoru v kanceláří kdy Niko stojí zádyk oknu jde vidět reklama na nějaký mobil či PDA. Mě osobně připadaá jako "RAZOR"(všichní víme o jakou značku mobilu se jedná). Na billboardu je neúplný nápis jenž zní "...ANO 360" a drží jej nějaká žena.

 

 

 

2) Když Niko projíždí mýtným na dálnici je zde vidět cena mýtného (5$). A tědka je zde otázka bude se opravdu za to platit?! Mohlo by to být krásne zpestření. Ovšem jestli ano cena se zřejmě bude měnit poněvadž cena je na digitální tabuli (podlé provozu, denní doby?) A ještě něco mýtné sledují kamery :)

 

 

3) Jak Niko hrdině vykopává dvěře jednoho z bytů jde vidět v určitý moment zcela jasně nájemníka onoho bytu a je to B.Crane byt číslo 147.


 

 

4) Při záběrech policejního zásahu u banky jsou tu hned dvě zajímavosti a to, že banka se s největší pravděpodobností jmenuje "Bank of Liberty" a zásahová jednotka má označení N.O.O.S.E. (jak už jsem podotkl v popise traileru jenž jsem ale měl zkreslený obraz a viděl jsem K.O.O.S.E., ale díky detailnějším záběrum a také Lukáše Zemana je to potvrzeno).


 
 

5) Jak už bylo několikrát zmiňováno, že lidé budou mít reálné chování vůči okolí tak prozatím v traileru je vidět, že hra není zcela hotová poněvadž při kaže honičce, ale i také před výbuchem benzínky kdy Niko vyzkakuje z auta to s civilisty nehne ani "brvou".

 

 

6) Při jednom záběru jak efektivně policisté rozstřílí Nikovi čelní sklo auta jsem zahlédl jednoho policistu, který vypadal jako "Pulaski" z GTASA. Je to určitě schoda náhod poněvadž příběhově to nemůže mít souvislot poněvadž v GTASA jste Pulaskiho zabili.


 
 

7) Oné krásné sekvenci kdy Niko vyskakuje za jízdy z auta a to následně vráží do benzínové pumpy a vybuchuje jde před výbuchem vidět cena benzínu a ta je 55 a 59 centů. Bylo by hezké kdyby byla nutnost doplňovat benzín :) A zase se zde ukazuje naprostá lhostéjnost lidí. V tomto případě se jedná o mladou ženu jenž jde s nákupem a vůbec ji nevadí, že někdo kolem ní vyzkakuje z jedoucího auta nevím možná je to v LC na denním pořádku :D


 

 

8) Jak tomu bylo v SA u jednoho mostu v San FIerru byla část mostu zde vystavena na nějakou památku. I zde je tomu tak na konci traileru kdy má Niko telefonát a kamera krouží kolem něj jde viět muže opírajícího se o Kotvu jenž je zasazená do betonu...že by taky památka?


 

 

9) A tady je ještě jeden postřeh od Lukáše je to spíše dohad, ale velice pěkný na začátku traileru kdy je záběr na NiKův vůz jede za ním další vozidlo jenž mu připomína nějaké BMW. Mě osobně taky tak připadá no uvidíme :)

 

 

 

vyhledávání

Reklama

anketa

editorial

Máme tu blížící se rok 2021 a s ním již netrpělivě vyhlížíme další a další náznaky nového GTA. Čekání je již takřka nekonečné, ale určitě bude stát za to. Půjde o největší a nejkomplexnější otevřený svět, jaký kdy v Rockstar Games vytvořili? Zcela určitě ano! Půjde o přelomovou hru, která bude opět trhat rekordy? Pravděpodobně, opět ano! V R* se s každou další hrou dokáží překonat a posunout svou hranici o kus dál. Nezbývá než doufat, že už nebudeme muset čekat další rok... :-)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!