Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 4

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

Grand Theft Auto - 13. let na trhu Ondřej Misák| 25.04.2010 19:48

Grand Theft Auto (série)


Napadlo mě, že už se dlouho  nikde nepsalo, jak GTA vlastně postupovalo světem těch třináct let, co je na trhu. První díl téhle převratné hry se nazýval ,,Grand Theft Auto'' šlo o plošinovku, která svým hráčům přinášela mnoho nových možností, které si v té době nikde vyzkoušet nemohli. Považte sami- první hra, kde je možné chodit a řídit skoro cokoli, to musel být trhák. Hra vyšla na platformu PC a PlayStation. O dva roky po té se vývojáři  z RockStaru  rozhodli vytvořit dva nové datadisky pro tuto hru. Nazývali se ,,Grand Theft Auto: London 1969 a 1961''. Další nové modely aut a motorek si přeci nemohl nikdo nechat ujít. Proto se hra a její datadisky staly hvězdami mezi hrami. Jelikož vývojářům tato hra vynášela obrovské peníze, tak se rozhodli vydat další díl (rok 2000). V této době se na herní scéně ukazovali konkurenčně schopné hry a proto se z RockStaru museli hodně snažit. Na konec se snaha podařila a vyšel další titul s názvem ,,Grand Theft Auto 2''. Oproti předchozím dílům se hra výrazně zlepšila v grafice a ovladatelnosti. Je to taky první díl který, nevyšel jen na PC a PS, ale i na Dreamcast a GBC. Prodejnost ,,OBROVSKÁ''. Snad největší přelom co jste mohli u GTA vidět byla předělávka do 3D. Šlo snad o jeden z největších herních bomb na světě. Titul pro tento díl zní Grand Theft Auto 3. Kdyby jste si tuto hru stáhli a hráli ji tak si řeknete ,,Grafika nic moc'' ale na rok 2002 kdy tato hra vyšla, byla grafika pro každého strhující. Hra vyšla kromě PC a PS i na revoluční XBOX. Dalši pokračování jistě znáte. Jedná se o Gta: Vice City. Je to engine ke hře GTA 3. Avšak oproti GTA 3 se hra rozrostla o ohromující velikost města, vozidel, letadla a helikoptér. Grafika by se dala přirovnat ke kvalitě GTA: San Andreas, který tento titul následoval. GTA: Vice City vyšlo rokem 2003 a dodnes je uznávanou hrou... San Andreas. Hra známá po celém světě a dabovaná známými hvězdami jako byli například: Michael Madsen, Samuel L. Jackson, James Woods, Joe Pantoliano, Frank Vincent, Robert Loggia  nebo Ray Liotta. Díl GTA který má celkem dobře vychytaný MP a další obrovská změna byla platforma Xbox 360. Méně známým dílem této série bylo GTA: Advance, která nakonec vyšla jen na Game Boy. První titul GTA na přenosnou konzoli. Škoda, že jen na ni. Grand Theft Auto: Vice City Stories a Grand Theft Auto: Liberty City Stories se stali také hrami na přenosné konzole, ale tentokrát na sérii Sony (PSP a PlayStation 2).A zase je to obrovská škoda. Snad nejvíc očekávaný titul serie GTA... GTA IV-hra disponující svou úchvatnou grafikou a ovladatelností se prokousala až na špičku herního žebříčku. Kromě zátěže konfigurace na PC byla tato hra bez chybičky. Díl vyšel rokem 2008. Zatím poslední tři série: GTA IV: The Lost and Damned, GTA IV: The Ballad of Gay Tony, GTA: Chinatown Wars, která vyšla i na Iphone, se toho kromě příběhu a vozidel moc nezměnilo. Doufejme že příští díly GTA se budou stejně vyjímat jako tyhle. Přeji hodně štěstí vývojářům a čtenářům. Děkuji.

 


Novější zpráva:4 TOP Brokovnice
Starší zpráva:Colt a dvě auta

vyhledávání

Reklama

anketa

editorial

Máme tu blížící se rok 2021 a s ním již netrpělivě vyhlížíme další a další náznaky nového GTA. Čekání je již takřka nekonečné, ale určitě bude stát za to. Půjde o největší a nejkomplexnější otevřený svět, jaký kdy v Rockstar Games vytvořili? Zcela určitě ano! Půjde o přelomovou hru, která bude opět trhat rekordy? Pravděpodobně, opět ano! V R* se s každou další hrou dokáží překonat a posunout svou hranici o kus dál. Nezbývá než doufat, že už nebudeme muset čekat další rok... :-)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!