Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 5

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

Vítejte na nejnavštěvovanější stránce o GTA v CZ/SK


Víte, že náš San Andreas modul má ke stažení více než 60 autobusů?


 

Vaše screeny dne prosím zasílejte ve formátu JPEG na adresu screeny@gta.cz. Do předmětu napište Screen dne a do zprávy prosím napište název screenu a hlavně AUTORA!

Velký přehled novinek ze světa GTA Redakce| 06.03.2021 20:00

Poslední týdny byly bohaté na novinky a oznámení ze světa GTA. Níže vám přinášíme shrnutí těch nejdůležitějších:

 

Remastry GTA nebudou jen "jednoduché" porty

Ve druhé polovině tohoto roku se dočkáme příchodu remastrované verze GTA V pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Po původní hře z roku 2013, a "enhanced" verzi pro PlayStation 4, Xbox One a PC se tak dočkáme již třetí iterace stejného dílu.

Navzdory všemu bychom se měli dočkat další várky vylepšení a novinek, které v aktuálních verzích nenajdeme. Svým prohlášením to potvrdil předseda Take-Two Interactive, Strauss Zelnick: "Děláme remastry odlišně, než konkurence - nevydáváme jednoduché porty, věnujeme mnoho času na odlišení hry od minulých vydání a jejich přizpůsobení novým technologiím či platformám."

Jako příklad uvedl remaster herní trilogie Mafia, který kromě vylepšeného vizuálu přinesl i nové herní mechanismy, úroveň obtížnosti, režim volné jízdy a jiné novinky.

Na otázku, zda hráči mohou očekávat remaster starších dílů GTA, se Zelnick tajemně vyjádřil: "Považoval bych to spíše za prohlášení, než otázku." Jedním dechem však dodal, že jakékoliv novinky na tohle téma nebo vydání GTA 6 budou komunikovány výhradně studiem Rockstar Games.

 

Rekordní prodeje GTA V v roce 2020 a GTA Online jako samostatná hra

Shrnutí třetího finančního kvartálu Take-Two přineslo i další skvělou zprávu. Počet prodaných kopií GTA V překonal 140 milionů kusů! Kromě toho se loni prodalo více kusů hry, než v kterémkoli jiném roce s výjimkou počátečních prodejů z roku 2013.

Firma kromě toho potvrdila, že se GTA Online dostane do prodeje i jako samostatná verze hry bez příběhové části. Podobný krok si už Rockstar vyzkoušel v prosinci 2020, kdy uvedl oddělenou mutiplayerovou část hry Red Dead Redemption II. GTA Online jako samostatný titul bude k dispozici pro nejnovější generace konzolí, přesné datum vydání však zatím není známé.

 

Vývojář zrychlil načítání GTA Online téměř o 70 procent

Dlouhé načítací časy GTA Online pravidelně trápí nejednoho hráče už od samotného vydání hry. Vývojář s přezdívkou t0st se zamyslel nad tím, jak by mohl proces načítání multiplayeru zkrátit.

Po přezkoumání technických procesů našel několik nedokonalosti v kódu hry. V první řadě, i na vícejádrových procesorech je startu GTA Online vyhrazeno jen jedno jádro. Dalším problémem je zhruba 10MB soubor se seznamem 63 000 položek, které lze ve hře koupit. Po zaregistrování každého jednoho "zboží" se obsah souboru prohledává od začátku, a navíc je zboží srovnáváno se všemi již nahranými položkami. Počet logických kontrol v rámci startu GTA Online se tak šplhá ke dvěma miliardám.

Zručný programátor si s těmito úskalími a nedokonalostmi při návrhu hry poradil, a naprogramoval DLL knihovnu, se kterou dokázal snížit čas na načtení ze šesti minut na 1 minutu 50 sekund!

T0st prostřednictvím svého blogu vyzval Rockstar na nápravu problému, která by prý neměla zabrat více než jeden den.

 


GTA 3, Vice City a San Andreas v Remastered verzi? Miroslav Biarinec| 27.01.2021 23:13

Dnes se podíváme na několik zvěstí a "zaručených" informací, které se šíří GTA komunitou.

Hned v úvodu musím zmínit dalšího "zaručeně pravého" zaměstnance Rockstar Games, který náhodou v životopise propálil, že pracoval na "neohlášených titulech" (dokonce s kouzelným dovětkem - to be confirmed). Na věc se můžeme dívat jako na fake, nebo jako na pravdivou informaci. V lepší případě děkujeme za ujištění, že se na GTA 6 skutečně pracuje. Od vydání GTA 5 totiž oficiálně, tak jak tomu je po spoooustu let zvykem, R* nic o vývoji dalších dílů série GTA neřekli.

Remaster trilogie GTA

Teď k druhé části. Tou je další věc, o které se v komunitě šušká. A tou je Remaster starších dílů GTA. A to konkrétně hned tří najednou! GTA 3, Vice City a San Andreas! - To je rozhodně skvělá zpráva! Tedy, abychom zůstali v rovině dohadů... Tohle by byla opravdu skvělá zpráva, pokud by to byla pravda!

Hned tři GTA v nové HD grafice? To by bylo opravdu parádní! Dokonce se aktuálně šušká o oznámení v méně než 90 dnech! Ale u toho se také naopak zastavme. Při vydání remasteru jiných GTA asi tento rok nezbude nějaký prostor pro to GTA, které by mělo být důležitější... přeci GTA 6! Remaster nakonec nemusí být až tak úplně dobrá zpráva, že?

Abych nekončil úplně pesimisticky, koukněte na pár fanouškovských obrázků, jak by asi mohl remaster našich oblíbených protagonistů GTA vypadat.
Takovýhle vizuál by nemusel být vůbec špatný :)

 

 

 

 

 

 

 

Autorem 3D vizualizací je hossein_diba


Populární nástroj na cheatování v GTA Online ukončil provoz Redakce| 25.01.2021 22:15 |zdroj: R*Intel

Po roce od zprávy o vysoké pokutě pro tvůrce utility Elusive tu máme další zátah na cheatery v GTA Online.

 

Mateřská společnost Rockstar Games, Take-Two Interactive, právně zakročila vůči nástroji Luna Mod Menu, který umožňoval cheaterům aktivovat různá vylepšení, ochranné mechanismy nebo spawnování vozidel, ale zároveň nabízel i poměrně široké možnosti na znepříjemnění hry ostatním hráčům.

Na oficiální stránce nástroje se objevilo oznámení o konci podpory, vývoje a distribuce všech služeb, spolu s omluvou pro komunitu čestných hráčů.


Na žádost Take-Two budou všechny finanční prostředky utržené za prodej Luna Mod Menu věnované vybraným charitativním organizacím.


I váš hlas se počítá! Redakce| 23.01.2021 22:10

Již několik let vám pravidelně přinášíme různé modifikace pro GTA San Andreas, které se těší velké popularitě i po 15 letech od svého vydání.

 

Doba se však pohnula kupředu, a proto chceme ve snaze zlepšit obsah na GTA.cz zjistit, o které další díly se hráči stále zajímají a co jim v souvislosti s nimi na webu chybí.


Připravili jsme proto krátký dotazník se šesti otázkami. Jejich vyplnění by vám nemělo zabrat více než 2 minuty. Děkujeme za všechny odpovědi!

 

>>> Dotazník najdete ZDE <<<


Herci z GTA V parodují scénku z mise Franklin and Lamar Redakce| 13.01.2021 18:52

Ti z vás, kteří prošli příběhové mise GTA V, možná ještě stále mají v živé paměti scénku z druhé mise "Franklin and Lamar". Po tom, jak s Lamarem ukradnete dvě vozidla pro Simeona Yetariana a zaparkujete před domem Franlinovy tety, se mezi dvojicí gangsterů strhne hádka, v které Lamar hrubě komentuje účes hlavní postavy.
 
Popularita této cutscény raketově vzrostla v minulém roce. Na nový meme trend reagovali i samotní herci Solo Frentino a Slink Johnson, kteří propůjčili svůj vzhled a hlas právě Franklinovi a Lamarovi. Díky nim si můžeme vychutnat tuto scénu i v reálné podobě:
 

 

A pro jistotu ještě originální scéna přímo ze hry:
 Šťastné a veselé Vánoce! Miroslav Biarinec| 24.12.2020 22:03

 


Sváteční bonusy v GTA Online

  • Tartan Livery pro Ocelot Ardent, Buckingham Akula a Karin Technical Custom
  • Candy Cane Livery pro Comet Safari, HVY APC a HVY Insurgent Pick-Up Custom
  • Vibrant Stitch Emissive - maska
  • svetr Red Bleeder Festive
  • svetr Green Cluckin' Festive
  • Care package obsahující Firework Launcher, 20 raket, plnou zásobu svačinek v inventáři a vestu, 25x Sticky bomby, 25 granátů, 10x miny a 10x molotov
  • Nové auto - Grotti Brioso 300 - zdarma k dispozici!
  • + Itali RSX a Veto Modern jsou dostupné v rámci The Cayo Perico Heist
  • Still Slipping - nová rádiová stanice! (Po přihlášení do GTA Online získáte triko Warped Still Slipping Tee - k dispozici pouze pro ty, kteří našli a opravili 10 rozbitých antén pro rozhlasovou stanici Still Slipping).


Strana:1234567891011>
Jdi na: / 194

vyhledávání

GTA V v prodeji!

Reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
moje ochranka - N-Paul

editorial

Máme tu rok 2021 a s ním již netrpělivě vyhlížíme další a další náznaky nového GTA. Čekání je již takřka nekonečné, ale určitě bude stát za to. Půjde o největší a nejkomplexnější otevřený svět, jaký kdy v Rockstar Games vytvořili? Zcela určitě ano! Půjde o přelomovou hru, která bude opět trhat rekordy? Pravděpodobně, opět ano! V R* se s každou další hrou dokáží překonat a posunout svou hranici o kus dál. Nezbývá než doufat, že už nebudeme muset čekat další rok... :-)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!