GTA.cz

Bývalý prezident Rockstaru založil nová studia Miroslav Biarinec| 24.01.2017 13:00


Leslie Benzies, který byl prezidentem Rockstar North a stál za sérií GTA od jejího třetího dílu jako producent, nyní založil své nové studio. A dokonce ne jen jedno, ale rovnou pět nových společností!
Jsou jimi Royal Circus Games , Starship Group, Everywhere Game Limited, VR-Chitech Limited a Royal Circus Technologies.
Studio Royal Circus Games má být zaměřeno výhradně na tvorbu her a dokonce má zaregistrovanou první známku - Time for a New World – i s hashtagem #TFANW.
VR-Chitech má být zaměřeno na VR hardware od headsetů, přes brýle a VR software.
Zmíněna je dokonce i šestá společnost -
Royal Circus, která bude patrně mateřskou společností. Všechny mají jedno sídlo ve Skotsku.
Uvidíme co nás bude všechno čekat, ale jistě to bude stát za to! Zajímavé bude také sledovat, jak se s novou konkurencí popere Rockstar Games, které s rozjetou mašinou GTA i RDR asi nikdo jen tak nepředběhne. Leslie Benzies, ale není v herním průmyslu rozhodně žádným nováčkem a jeho projekty budou stát za pozornost.

V minulém roce jsme Vás informovali o tom, že z Rockstar Games nečekaně odešel. Nakonec z toho byla žaloba o 150 milionů dolarů, která nebyla dodnes uzavřena.

 Leslie Benzies, který byl prezidentem Rockstar North a stál za sérií GTA od jejího třetího dílu, žaloval v dubnu minulého roku Take-Two, pod kterou Rockstar Games patří, o 150 milionů dolarů.

Na začátku roku 2016 jsme vám přinesli překvapivou zprávu o tom, že se Leslie Benzies rozhodl Rockstar po dlouhé dovolené opustit.
O pár měsíců déle vyšla na veřejnost ale jeho verze. A ta se od prohlášení Rockstaru liší.
Rockstar mu prý zrušili smlouvu, zatímco byl na dovolené, ale nic mu o tom prý neřekli. Po dovolené, když se chtěl vrátit do práce, mu již nefungovala karta pro přístup a byl ze sídla společnosti jednoduše vykázán. Leslie tak chce zaplatit 150 milionů dolarů za nezaplacené honoráře a podíly ze zisku.

Leslie přímo uvádí dva své bývalé společníky Sama Housera a Dana Housera, kteří se ho měli chtít zbavit. V důkazních materiálech je i e-mail od Sama Housera Lesliemu o jejich partnerství, které mělo trvat navždy. To se však nevyplnilo.
Podle Leslieho to byl od Sama a Dana jasný plán jak se ho zbavit a nemuset mu vyplácet podíly ze zisku.
Sam a Dan získali ve svých podílech ze zisků 93 milionů dolarů a Leslie chce samozřejmě svůj "koláč", protože měl v tu dobu mít stejné podmínky i ohledně vyplácení daných zisků.

V Rockstar Games si stojí za svým a uvedli, že s Lesliem byl ukončen pracovní poměr podle smlouvy za jeho špatné výsledky a problémy s chováním.  


vyhledávání

GTA V v prodeji!

reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Leaky nám již nějakou předběžnou podobu Grand Theft Auto 6 ukázaly. Musíme však ještě chvíli vydržet, než se dočkáme oficiálního představení v plné parádě. Jistě je, ale to, že se hra konečně blíží! V druhém pololetí 2023 bych očekával alespoň odhalení loga, či alespoň nějaké malé oficiální naťuknutí. Leaky totiž pochází z ranných fází vývoje hry a ta může být již na úplně jiné úrovni. Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!

© 2005 - 2022  Honza Svatoš & Scorpions.cz | XHTML & CSS:  Ondřej Mirtes | Design:  Paľo Delinčák | Ochrana osobních údajů | Nastavení cookies