GTA.cz

GTA 5 se již prodalo přes 60 miliónů kopií Miroslav Biarinec| 05.02.2016 11:50


 

V Take-Two Interactive zveřejnili tradiční zprávu, ve které shrnují především finanční výsledky.
Zpráva také říká, že se Grand Theft Auto V celkem prodalo od jeho uvedení na trh v září 2013 již neuvěřitelných 60 miliónů kopií! A to napříč všemi platformami po celém světě! Pro srovnání s únorem minulého roku mělo GTA V na kontě 45 miliónu prodaných kusů. Za jeden rok to jsou tedy slušná čísla. 15 milionů kusů tak zahrnuje patrně především loňskou PC verzi a samozřejmě i verze konzolové. Verze pro novou generaci konzolí vyšla již v listopadu 2014.
Na začátku sprna minulého roku byly čísla prodejů na 54 milionů kusech. 1 milion prodaných kusů za každý měsíc až do tohoto ledna jsou stabilní a výborné výsledky. Je tak vidět, že se hra stále dobře prodává a to i když není žádnou novinkou.

GTA V je stále čtvrtou nejprodávanější hrou všech dob!
Pouze třech her se prodalo v celé historii víc než GTA V. A které tři hry překonaly prodeje GTA V?
Na třetím místě je Minecraft s 72 miliony prodanými kusy. Na druhém místě pak Wii Sports s 82,72 miliony. A konečně první místo, které drží hit z 80. let - Tetris s neuvěřitelnými 425 miliony prodanými kusy. Nutno říci, že jde  o čísla jeho nové mobilní verze.


Víte, že?

"Všech dílů série Grand Theft Auto se prodalo přes 220 milionů kusů!"

 
(Článek z 9.10.2013)

Grand Theft Auto V vydělalo za první tři dny prodejů přes 800 milionů dolarů a slavilo a slaví velký úspěch po celém světě. A proto se není čemu divit, že se dostalo i do Guinnessovy knihy rekordů.
A to jako:

1.    Nejprodávanější akční adventura za 24 hodin

2.    Nejprodávanější videohra za 24 hodin

3.    Nejrychlejší zábavný produkt s vydělkem přes 1 miliardu $

4.    Nejrychlejší videohra s vydělkem přes 1 miliardu $

5.    Nejvyšší tržby videohry za 24 hodin

6.    Nejvyšší příjmy za zábavní produkt za 24 hodin

7.    Nejvíce sledovaný trailer pro akční adventuru


vyhledávání

GTA V v prodeji!

reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Leaky nám již nějakou předběžnou podobu Grand Theft Auto 6 ukázaly. Musíme však ještě chvíli vydržet, než se dočkáme oficiálního představení v plné parádě. Jistě je, ale to, že se hra konečně blíží! V druhém pololetí 2023 bych očekával alespoň odhalení loga, či alespoň nějaké malé oficiální naťuknutí. Leaky totiž pochází z ranných fází vývoje hry a ta může být již na úplně jiné úrovni. Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!

© 2005 - 2022  Honza Svatoš & Scorpions.cz | XHTML & CSS:  Ondřej Mirtes | Design:  Paľo Delinčák | Ochrana osobních údajů | Nastavení cookies