Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 5

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

Oficiální detaily k remasteru GTA V a GTA Online Redakce| 05.03.2022 11:45

 

Od vydání remastrovaných verzí GTA V a GTA Online nás dělí už jen 10 dní. Přeload hry bude dostupný od 8. března (marca) a krabicová verze hry dorazí během dubna (apríla). Rockstar při této příležitosti zveřejnil nové informace o přidaných a vylepšených součástech, které si shrneme v této novince.

 

Nové grafické režimy

 

Vzhledem k tomu, že aktuální generace konzolí opět posunula laťku grafického i procesorového výkonu na novou úroveň, přibudou do hry tři grafické režimy nabízející různý stupeň vylepšení:

 

  • Fidelity Mode (Věrný režim) - používá nejvyšší grafická nastavení při 30 FPS (snímcích za sekundu). Konzole PlayStation 5 a Xbox Series X využijí v tomto režimu nativní 4K rozlišení, slabší Xbox Series S zase nabídne 4K upscalling.
  • Performance Mode (Výkonový režim) - bude zaměřen na co nejvyšší výkon, a nabídne 60 FPS při 4K upscallingu (PlayStation 5 a Xbox Series X), respektive nativní Full HD rozlišení pro Xbox Series S
  • Performance RT Mode (Výkonový ray-trace režim) - režim dostupný pouze pro PlayStation 4 a Xbox Series X, nabízející hybridní nastavení z obou výše popsaných režimů a podporu 60 FPS 4K upscallingu, včetně technologie ray-tracing.
 

 

Další vylepšení

 

Remaster dále nabídne rychlejší načítání hry, zvýšení hustoty chodců, dopravy a vegetace, vylepšené nasvícení a stíny objektů, odrazy a textury vody, vylepšený anti-aliasing, rozmazání okolí při pohybu (motion blur) či propracované efekty exploze a ohně.

 

Verze pro PlayStation 5 využije plný potenciál ovladače DualSense, a nabídne haptickou odezvu při různých efektech počasí, poškození hráče, přecházení po různém povrchu cest či explozích. Nebude chybět ani prostorový zvuk (pro PlayStation i Xbox).

 

 

GTA Online

 

Vedle vylepšení v singleplayer režimu nebudou chybět ani úpravy GTA Online. Multiplayerová část bude dostupná i jako samostatný titul a během prvních třech měsíců od vydání bude dostupná zdarma pro všechny majitele konzole PlayStation 5.

 

Kromě toho do hry přibude mnoho nových vozů a speciální tuningová garáž Haos Special Works. V rámci ní budou moci hráči vylepšovat nová vozidla, účastnit se speciálních závodů s modifikovanými vozidly a zkusit štěstí v Haos Special Works Time Trials a Premium Test Rides, ve kterých se budou moci každý týden posadit za jedno z nově přidaných aut.

 

Každému novému hráči (nebo už existujícímu hráči, který se rozhodne pro resetování postupu ve hře) bude zpřístupněn Career Builder, ve kterém obdrží 4 miliony GTA$ na nákup byznysových nemovitostí, vozidel a zbraní.

Na obou platformách také přibude nový návod pro začátečníky a redesignované menu, ve kterém budete moci přímo odstartovat GTA Online v režimu volné hry (freemode), Heistu, závodu, Adversary Modu a dalších režimech.

 

  

 

Přenos postupu z příběhové a online části 

 

Majitelé konzolí PlayStation 4 a Xbox One budou moci jednorázově přenést svůj postup v singleplayeru i online části. K využití této možnosti je třeba nahrát save z příběhové části do Rockstar Games Social Clubu – stačí během hraní hry vejít do záložky "Game" v menu, a zvolit položku "Upload Save Game". Takto uložený save zůstane dostupný ke stažení po dobu dalších 90 dnů.

Možnost přenosu postupu z GTA Online budou hráčům automaticky nabídnuta po načtení multiplayeru. V rámci migrace bude přeneseno vytvořené postavy, GTA$, postup ve hře, statistiky, vozidla, nemovitosti, zbraně, oblečení a hráčem vytvořené mise.

vyhledávání

GTA V v prodeji!

Reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Kaskadér - Tobias1102_SK

editorial

Máme tu konec roku 2021 a s ním i stoprocentní šanci, že se ani v tomto roce nedočkáme oznámení GTA 6. Místo toho jsme však dostali remastery tří klasických a ikonických dílů série GTA. Je pravda, že neměli nejlepší start, ale dejte jim šanci. Vyzkoušejte si hry osobně a zkuste je. Ten návrat sice není dechberoucí, k tomu ještě nějaký ten rok vývoje chyběl, možná i jiný výběr studia, ale i tak je to příjemný nostalgický návrat, který alespoň ty původní tituly nezničil. Sice ani úplně nevylepšil, což by si zasloužily, ale ohodnotit je už musíte spíš vy sami - každý z vás. A pořád je tu jedna jistota - třeba stále dobré GTA Online. :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!