Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 5

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

OPEN IV bylo zakázáno! Je tu konec módů? Miroslav Biarinec| 20.06.2017 14:14

 

Ano, čtete správně. A možná jste již narazili na zprávy o tom, že je tu konec módů.
Pojďme se na to podívat tentokrát rozumně. Nebudeme tu hrát na clickbait bulvár, a řekneme vám fakta. Je tu konec OpenIV? Ano, pro teď je tu skutečně konec OpenIV. Nástroj, který dobře známe, my co sérii GTA hrajeme již pěknou řádku let, končí. Modifikace, které tento nástroj využívali tak skutečně již skrze něj nenainstalujete. Přišli jsme o hodně... není to ale konec.

 

Je tu konec OpenIV? Po téměř deseti letech bohužel ano.
Je tak módování GTA 5 u konce? Bylo zakázáno? Ne!


Pojďme se na to celé podívat hezky znovu od začátku.

Komunita, který OPEN IV tvoří a aktuálně připravovala také velký mód Liberty City do GTA V (EXLUZIVNÍ ROZHOVOR s OpenIV teamem, právě o tomto módu jsme vydali tady) se na svou práci, která byla ohromným koníčkem samozřejmě z ničeho nic nevykašlala. Jsou tu jiné důvody.
Není potřeba je nijak zvlášť pitvat, je to jednoduché. Take Two, kteří vlastní mimo jiné i vydavatele Rockstar Games (GTA) odeslali týmu OpenIV skrze právníky dopis a právě v něm se odvolávají na to, že software - nástroj OpenIV porušuje podmínky použití a napomáhá k překonávání ochrany jejich produktu, což porušuje také v neposlední řadě také zakony dané země. Proto musejí s aktivitami skončit, jinak se půjde k soudu.
Autoři OpenIV se sice bránili tím, že OpenIV zasahoval do Single playeru, a pro Multiplayer nebyl nástroj vytvořen, nicméně nechtějí riskovat své peníze a pouštět se do bitvy s armádou právníků Take Two, a tak projekt OpenIV skutečně ukončili a nyní je stažen ze všech oficiálních zdrojů, kde byl dostupný ke stažení.
Celá situace mrzí a štve tisíce hráčů, kteří nástroj využívali k módování, které bylo vždy součástí série GTA, ať se to lidem v Take Two líbí nebo ne.

Vyjádření Rockstaru - módy nevadí, ale tady jde o GTA Online

I to třeba trochu pomohlo a Take Two s Rockstar Games přeci jenom přišli s vyjádřením. V tom uvedli, že nejsou proti módům pro Single-player, ale že bohužel OpenIV umožňuje tvůrcům škodlivých módů vytvářet s jejich módy nekalosti v GTA Online. Současně však uvedli, že hledají možnosti jak komunitě móderů umožnit si hru dále modifikovat pouze v Single-playeru, aniž by bylo možné cokoliv upravovat v GTA Online. Rozhodnuti jsou také jednat s komunitou jak by mohla dále fungovat a nemělo to dopad na GTA Online.

Jak toho lze docílit nikdo neví. A asi ani samotní vývojáři to nebudou tak úplně vědet, protože je GTA V "staré" již pěkných pár let a stále se potýká s problémem cheatrů v GTA Online. Uvidíme tedy, zda se vůbec nějaké řešení najde.
Je však pravda, že se v R* snaží nějak situaci řešit...
Přišli jsme tak o OpenIV. T2 jej zabili a další verze po dalším updatu se nedočkáme (alespoň ne na stránkách OpenIV).  Ostatní modifikace do hry dostanete a uvidíme co všechno si ještě najde cestu :-).
Módování série GTA jen tak neskončí...

 

Hráči se bouří!

Po tom co se událo, se celá komunita hráčů samozřejmě začala bouřit. Vznikla dokonce i petice, která čítá již 58tis podpisů. Najdete ji zde. Mezitím se další hráči a módeři pustili do GTA 5 na STEAMu, kde sepisují negativní uživatelské recenze a v několika málo dnech, kleslo hodnocení hry na historické minimum. A velký počet negativních recenzí hry na STEAMu hlavouny z Take Two třeba trochu trápit bude.
Na grafu je vidět ten markantní propad lépe :-).


Novější zpráva:Bully 2 na artworcích?

vyhledávání

GTA V v prodeji!

Reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
moje ochranka - N-Paul

editorial

Máme tu rok 2021 a s ním již netrpělivě vyhlížíme další a další náznaky nového GTA. Čekání je již takřka nekonečné, ale určitě bude stát za to. Půjde o největší a nejkomplexnější otevřený svět, jaký kdy v Rockstar Games vytvořili? Zcela určitě ano! Půjde o přelomovou hru, která bude opět trhat rekordy? Pravděpodobně, opět ano! V R* se s každou další hrou dokáží překonat a posunout svou hranici o kus dál. Nezbývá než doufat, že už nebudeme muset čekat další rok... :-)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!