GTA.cz

Prezident společnosti opustil Rockstar North Miroslav Biarinec| 13.01.2016 06:50

 

Studio Rockstar Games jako vydavatel her série GTA, Max Payne, Red Dead a dalších skvělých her přišlo o významného člověka.
Leslie Benzies - muž, který měl na starosti regionální studio Rockstar Games North ve Skotsku, již ve společnosti nepracuje.
Rockstar potvrdil, že měl Leslie již 17 měsíců dlouhou dovolenou a po ní se rozhodl, že se do společnosti již nevrátí.

 "Můžeme potvrdit, že Leslie Benzies odešel na svoji dovolenou dne 1. září 2014 a rozhodl se, že do práce pro společnost se již nevrátí. Jsme velmi vděční za Leslieho přínos pro Rockstar v průběhu posledních 15 let, kdy jsme společně pracovali na úžasných hrách."
Rockstar také řekl: "Leslie bude vždy přítelem společnosti a samozřejmě ho budeme postrádat. Přejeme mu jen to nejlepší."

Leslie Benzies byl producentem her GTA od vydání GTA III. Kromě toho byl při výrobě titulů Manhunt 2, Red Dead Redemption a LA Noire.

 

Rockstar North stojí za posledních deset let společně s dalšími regionálními studii za tituly série GTA. Naposledy za GTA V, které vyšlo v roce 2013. Studio ve Skotsku bylo hlavním tahounem už před lety nejen u série GTA, ale také u vývoje hry Manhunt. Studio se dříve jmenovalo DMA Design. V roce 2014 byl Leslie Benzies společně se zakladateli Rockstaru Samem a Danem Houserem jmenován do síně slávy Academy of Arts & Sciences.

Rockstar North nyní vedou Rockstar veteráni Aaron Garbut a Rob Nelson. Ti již pracovali na velkých projektech na pozicích art director.
Rockstar Games má ředitelství v New Yorku a studia po celém světě, včetně Rockstar San Diego, který měl hlavní podíl na Red Dead Redemption. Nejznámější a nejstěžejnější série GTA se od jejího vzniku prodalo více než 220 milionů kusů.


vyhledávání

reklama

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Grand Theft Auto 6 se nám po sakra dlouhém čekání již oficiálně ukázalo. Dočkáme se ale odložení, nebo to tentokrát nenastane? Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!