GTA.cz

Rockstar Games děkují hráči, který zrychlil GTA Online Miroslav Biarinec| 15.03.2021 22:00

Příběh začíná u obyčejného hráče, který náhodou přišel na to, proč se GTA Online loaduje tak neuvěřitelně dlouho. Respektive přišel na to, jak tuto dobu významně zkrátit. A to až o 70%. Ano 70% času! Přičemž z anket mezi hráči vyplývá, že průměrná doba načítání GTA Online se u hráčů pohybuje kolem 6ti minut!
Na začátku března se na Githubu pochlubil právě ten hráč -
tostercx (nebo také t0st), že dokáže onen loading zkrátit. Celé své tvrzení také podrobně vysvětlil a nastínil celou problematiku i laikům.


 

Ve zkratce - problém spočívá v tom, že při načítání GTA Online hra kontroluje mimo jiné i jeden 10MB velký soubor, který je seznamem 63 000 položek. Změnou jeho analýzy a kontroly jde ušetřit však velkou spoustu času.

 

A povedlo se!
Rockstar Games nyní potvrdili, že fanouškovské řešení dlouhých načítání GTA Online se stanou oficiálními v příští připravované aktualizaci.

„Po důkladném prozkoumání můžeme potvrdit, že hráč t0st ve skutečnosti odhalil aspekt herního kódu související s dobami načítání pro PC verzi GTA Online, který by mohl být vylepšen,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. „Na základě vyšetřování jsme provedli některé změny, které budou implementovány v nadcházející aktualizaci.“

Nevíme tedy kdy přesně bude oprava k dispozici, ani není potvrzena odhadovaná ušetřená doba načítání, kterou opravy přinesou. Potvrdilo se však, že R* již byli v kontaktu s t0st, kterému poděkovali za jeho úsilí.

Vylepšit něco na takto sledované hře, která prošla přes velkou spoustu zkušených vývojářů a vyšla již před 6ti lety, je opravdu ale opravdu pěkný kousek. R* nakonec k díkům přidávájí také pěkných (a reálných) 10 000 dolarů.

 


vyhledávání

GTA V v prodeji!

reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Leaky nám již nějakou předběžnou podobu Grand Theft Auto 6 ukázaly. Musíme však ještě chvíli vydržet, než se dočkáme oficiálního představení v plné parádě. Jistě je, ale to, že se hra konečně blíží! V druhém pololetí 2023 bych očekával alespoň odhalení loga, či alespoň nějaké malé oficiální naťuknutí. Leaky totiž pochází z ranných fází vývoje hry a ta může být již na úplně jiné úrovni. Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!

© 2005 - 2022  Honza Svatoš & Scorpions.cz | XHTML & CSS:  Ondřej Mirtes | Design:  Paľo Delinčák | Ochrana osobních údajů | Nastavení cookies