GTA.cz

Spoluzakladatel Rockstar Games Dan Houser odchází Miroslav Biarinec| 05.02.2020 06:20

Opravdu nečekaná a šokující zpráva. Nicméně, je tomu opravdu tak.
Je to konec éry Rockstar Games? Po více než 20 letech u společnosti Rockstar Games odchází Dan Houser.

Dan Houser, spoluzakladatel a viceprezident společnosti Rockstar Games ochází z Rockstar Games k březnu roku 2020. A to dle zprávy Take-Two, tedy vlastníků studia Rockstar Games. Take-Two nicméně ujišťují, že role Sama Housera v Rockstar Games zůstává nezměněna.

Dan Houser byl spoluzakladatelem společnosti Rockstar Games se svým bratrem Samem, Terry Donovanem a Jamie Kingem. Dan měl významnou roli při vytváření a řízení projektů Bully, Red Dead Redemption a Max Payne. 

 

Dan a jeho bratr Sam pracovali v Rockstar Games již od prvního dílu série Grand Theft Auto. Dan pracoval již na Grand Theft Auto: London 1969 z roku 1999 a od té doby pracoval (často jako producent) téměř na každé hře od Rockstar Games. Je dobré tak říci, že právě také on měl zásluhy na každé skvělé hře od R*.

Dan pracoval na GTA V jako hlavní scénárista. Grand Theft Auto V překonalo veškeré rekordy prodejnosti a stalo se nejrychleji prodávaným zábavním produktem. Získalo jedny z nejlepších hodnocení, prodalo se více než 100 milionů kusů, což hru řadí jako jednu z nejprodávanějších her historie.

V roce 2009 byl s bratrem časopisem TIME označen jako jeden z nejvlivnějších lidí na planetě.


Není jasné na jaké hře přesně teď v R* pracují (jistě že na GTA 6:)) a zda ještě se Dan na tvorbě podílel. Jeho odchod bude velkou ztrátou pro celé Rockstar Games a aktuálně i pro celý videoherní průmysl. Přejeme mu do dalšího života vše nejlepší a doufáme, že jeho další kroky budou směřovat jen a jen dopředu a hlavně ve stejné branži, i třeba v jiném studiu. 


Novější zpráva:Něco nového se blíží?

vyhledávání

GTA V v prodeji!

reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Leaky nám již nějakou předběžnou podobu Grand Theft Auto 6 ukázaly. Musíme však ještě chvíli vydržet, než se dočkáme oficiálního představení v plné parádě. Jistě je, ale to, že se hra konečně blíží! V druhém pololetí 2023 bych očekával alespoň odhalení loga, či alespoň nějaké malé oficiální naťuknutí. Leaky totiž pochází z ranných fází vývoje hry a ta může být již na úplně jiné úrovni. Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!

© 2005 - 2022  Honza Svatoš & Scorpions.cz | XHTML & CSS:  Ondřej Mirtes | Design:  Paľo Delinčák | Ochrana osobních údajů | Nastavení cookies