Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA Multiplayer

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

Jak je to se SA-MP 0.3.8? Martin Barták| 29.04.2018 00:11

V listopadu 2017 nastalo celkem velké překvapení, že po dvou letech začali vývojáři SA-MP pracovat opět na nové verzi SA-MP 0.3.8. V této verzi plánovali vývojáři přidat serverům možnost používat vlastní vytvořené modely objektů a skinů. To byla věc, která mohla posunout zábavu na spoustě serverů výrazně kupředu. Vývoj testovací verze 0.3.8 byl několik měsíců v plném proudu a do testování se zapojilo spoustu serverů, kteří chtěli s předstihem vyzkoušet novinky, které tato verze nabízí. V lednu 2018 však přišlo zklamání v podobě oznámení ukončení vývoje SA-MP 0.3.8, z důvodu nezájmu ze strany serverů.

 

 


Proti tomu však začalo protestovat spoustu hráčů a majitelů serverů, kteří se na novou verzi SA-MP neskutečně těšili. Vývojáři SA-MP alespoň částečně ustoupili nátlaku ze strany komunity a rozhodli se vydat novinky z verze 0.3.8 v podobě verze 0.3.DL, která obsahuje stahování vlastních modelů objektů a skinů. Tato verze je ovšem pouze neoficiální a není uvedena na hlavní stránce sa-mp.com, tudíž se o ní spoustu hráčů ani nedozví.

Proč však bylo SA-MP 0.3.8 zrušeno? Hlavní vývojář Kalcor se na oficiálním SA-MP fóru vyjádřil ve smyslu, že nová verze byla potenciální bezpečnostní riziko, protože stahování jakýchkoliv souborů v podobě objektů a skinů do počítačů hráčů by mohl některý nedůvěryhodný server zneužít. I přesto, že vývojáři SA-MP zkoušeli implementovat ověřování souborů, aby nedošlo ke stažení škodlivého kódu, zřejmě narazili na nějakou překážku, která značně ztížila zajištění bezpečnosti SA-MP 0.3.8. Avšak je nutno podotknout, že podle vyjádření vývojářů SA-MP zrušením verze 0.3.8 vývoj nekončí. V budoucnu jsou plánovány vlastní modely vozidel a zbraní, je tedy pravděpodobné, že vývojáři postupně na nějaké nové verzi pracují a zkoušejí najít způsob, jak vše vyřešit tak, aby to bez problémů fungovalo.

Druhým problémem stahování objektů, který byl často diskutován na SA-MP fóru, je fakt, že stahování souborů na některých serverech po připojení trvá neskutečně dlouho. Je to tím, že většina majitelů serverů nepřemýšlí nad tím, že by mohli velikost souborů optimalizovat a omezit je na nutné minimum. Stává se, že majitelé serverů bez rozmyslu na server přidají spoustu zbytečností, které nejspíše ani nejsou zas tak potřeba. Jenže když pak po připojení musíte čekat 20 minut, než se vám všechny modely stáhnout, může to spoustu hráčů odradit od hraní SA-MP. A to byl zřejmě částečně také důvod, proč bylo od vydání SA-MP 0.3.8 upuštěno.

Jak to skutečně nakonec bude, ukáže až čas, protože v tuto chvíli nejsou žádné další informace. Jedno je jisté, příští verze se nebude jmenovat 0.3.8, ale toto označení bude přeskočeno. Nová verze tak může být pojmenována například 0.3.9, nebo je dokonce možné, i když nepravděpodobné, že by se označení nové verze mohlo posunout na novou řadu 0.4.1 (0.4a). Pro takový skok by do SA-MP muselo být ale zřejmě přidáno mnohem více featur, protože označení nové řady je většinou provázeno výraznějšími změnami nebo větším počtem novinek. Jestli se tohoto můžeme dočkat není ale vůbec jisté.

Na druhou stranu, SA-MP by si nějaký pořádný update zasloužilo. Protože i přesto, že se jedná o multiplayer ke 13 let staré hře, komunita hráčů je pořád aktivní a na některých serverech počet hráčů stále roste. A i přes nemoderní grafiku dokážou na této hře ocenit přetrvávající zábavu, o kterou je postaráno zejména díky tomu, že majitelé některých serverů se neustále snaží přidávat nové věci a hráči se tak mají pořád na co těšit. 


vyhledávání

Reklama

anketa

editorial

Na konci minulého roku jsem přemítal, co by mohlo do GTA Online ještě asi tak přinést vzrušení, a hned v úvodu nového roku tu jsou Unholy Hellbringer & Widowmaker. Tyto nové zbraně vnesly mezi hráče vášně, ale stále si osobně myslím, že hráčů GTA Online trochu ubylo a ani šílenější kousky tomu nepomohou. Stále tu ale vidím určitý potenciál, i když jsme se jetpacku již dočkali. Pořád je tu třeba RC vrtulníček, nebo příchod zombie? Uvidíme co nás v tomto roce čeká. RDR 2 by si minimálně na úrovni singleplayeru další rozšíření zasloužilo. Tam ale pravděpodobně pojede stejná vlna u Onlinu.

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!