Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA San Andreas

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz

aktuality

komunita gta.cz

o hře

mapy

download

návody

galerie

ostatní

Reklama

Vkládání modelů přes IMG Tool Antonín Dvořák | 25.06.2009

IMG Tool


Tento velmi skladný prográmek je základem pro instalaci všemožných modelů a modifikací. Jeho předností a hlavní funkcí je to, že se dostane do všech GTA IMG archivů s koncovkou *.img. Pro vkládání modelů aut je primární soubou gta3.img, který je ve složce s hrou v adresáři models, defaultně
C:Program FilesRockstar GamesGTA San Andreasmodels .

Před jakýmkoliv zásahem si prosím udělejte buď kompletní zálohu celéhogta3.img souboru nebo jen dílčích věcí, které měníte. O vytváření zálohy se dočtete více
zde.

 
Samotný prográmek IMG Tool není třeba nijak instalovat ani nikam složitě umisťovat. Zkrátka si prográmek stáhněte, rozbalte a jenom spusťte. Prográmek vypadá následovně:


 
Jako názornou ukázku, budeme instalovat Lamborghini Murciélago LP640 2007.
Ke stažení zde.
 
Po rozbalení staženého souboru se nám objeví tyto soubory:
 


Pro nás jedinými potřebnými soubory jsou readme CZ, supergt.dff a supergt.txd. Všechny ostatní nejsou vůbec důležité pro instalaci modelu do hry.

Obsah readme.txt souboru

 

Readme soubor je velmi nezbytný. Obsahuje totiž důležité informace o modelu např. barvy, ovládání, parametry atd. Někdy obsahuje i nedůležité informace od autora. Uvnitř najdeme již zmiňované nezbytné informace, jimiž jsou data do handling.cfg, carcols.dat, carmods.dat a vehicles.ide. V některých případech se stává, že readme není úplné, tzn., že některá nebo více z těchto informací chybí. Pokud se jedná o carmods a carcols, není se třeba strachovat. Nemají vliv na bezproblémová nainstalování a užívání modelu. Pokud chybí data do handlingu je to už horší, ale opět to bez něj jde nainstalovat s tím, že Vám zůstane defaultní nastavení. Pokdu chybí vehicles je to už trošku problém. Některé modely jsou sice stavěny na defaultní nastavení, ale některé bohužel ne. Mnohdy se v readme souborech vyskytují pouze torza těchto dat. Nyní si ukážeme na již výše zmíněném modelu jak vypadají a jak se dají případně upravit.

V readme jsme vyčetli,vehicles:

506,     supergt,     supergt,     car,         SUPERGT,     SUPERGT,     null,    executive,     5,     0,    0,        -1, 0.76, 0.782,        0

Toto je kompletní nastavení vehicles k danému modelu Lamborghini. Pokud se v readme vyskytuje pouze torzo těchto dat, tak stačí použít pouze posledních 7 čísel, tj.

5,     0,    0,        -1, 0.76, 0.782,        0

jsou to toiž informace o velikosti kol.

Jako další máme handling:

SUPERGT 1300 3000 2 0 -0.2 -0.2 70 0.8 0.9 0.5 5 251 29.5 10 R P 11.1 0.5 0 35 0.8 0.2 0 0.1 -0.15 0.5 0.6 0.4 0.4 145000 c0002004 208000 0 0 1

Opět je toto kompletní nastavení. Vyskytuje se buď v celku nebo vůbec ;). Vyjímkou bývají data, kde není na začátku napsáno jméno auta. Stačí ho pouze velkými písmeny dopsat. Dávejte však pozor na to, že to musí být jméno, které autě náleží v programovací rovině, ne ve hře! Mnohdy se to tedy kryje, např.: REGINA, BUFFALO. Někdy však ne, např.: GREENWOO (Greenwood ve hře), LANDSTAL (Landstalker ve hře).

Předposlední je carcols:

supergt, 1,1, 3,3, 6,6, 8,8, 51,51, 36,36, 15,15, 36,36

Opět je toto kompletní nastavení. Vyskytuje se buď v celku nebo vůbec ;). Vyjímkou bývají data, kde není na začátku napsáno jméno auta. Stačí ho pouze malými písmeny dopsat a nezapomenout na čárku a mezeru. Dávejte však pozor na to, že to musí být jméno, které autě náleží v programovací rovině, ne ve hře! Mnohdy se to tedy kryje, např.: regina, buffalo. Někdy však ne, např.: greenwoo (Greenwood ve hře), landstal (Landstalker ve hře).

Poslední je carmods:

supergt, nto_b_l, nto_b_s, nto_b_tw, spl_b_bar_m, spl_b_bbr_l, spl_b_mar_m, spl_b_bbb_m, spl_b_bab_m, spl_b_mab_m, rf_b_sc_r

Opět je toto kompletní nastavení. Vyskytuje se buď v celku nebo vůbec ;). Vyjímkou bývají data, kde není na začátku napsáno jméno auta. Stačí ho pouze malými písmeny dopsat a nezapomenout na čárku a mezeru. Dávejte však pozor na to, že to musí být jméno, které autě náleží v programovací rovině, ne ve hře! Mnohdy se to tedy kryje, např.: regina, buffalo. Někdy však ne, např.: greenwoo (Greenwood ve hře), landstal (Landstalker ve hře).

Návod na nainstalování modelu za jiný, než za ten, který je určen od autora je zde.
 
Nyní si v IMG Tool otevřeme soubor gta3.imgNajdeme si soubor supergt.dff.Poté klikneme na COMMANDS a poté na REPLACE.Najdeme soubor supergt.dff a dáme OTEVŘÍT.
 
 
 
Nyní je to hotové, souborsupergt.dff je přepsán a přesuneme se na soubor supergt.txd.

Najdeme si soubor supergt.txd.Uděláme to samé co u supergt.dff souboru, tj. COMMANDS -> REPLACE-> najdeme supergt.txd -> Otevřít. Tím je i soubor supergt.txd přepsán.

Nyní přistoupíme na úpravu dat. Začneme vehicles. Otevřeme souborvehicles.ide, umístěný v adresáři hry ve složce data. Najdeme supergt.Nynejší údaje smažeme a přepíšeme je na ty, které jsu uvedené vreadme.txt souboru. POZOR, po úpravě musí zůstat vše, tak jak bylo.Jako další tu máme handling. Otevřeme si soubor handling.cfg, umístěný v adresáři hry ve složce data. Otevřeme jej a najdeme supergt.Nynejší údaje smažeme a přepíšeme je na ty, které jsu uvedené vreadme.txt souboru. POZOR, po úpravě musí zůstat vše, tak jak bylo.Předposlední na řadě jsou carcols. Otevřeme si soubor carcols.dat, umístěný v adresáři hry ve složce data. Otevřeme jej a najdeme supergt.Nynejší údaje smažeme a přepíšeme je na ty, které jsu uvedené vreadme.txt souboru. POZOR, po úpravě musí zůstat vše, tak jak bylo.Naposledy upravíme carmods. Otevřeme soubor carmods.dat, umístěný v adresáři s hrou ve složce data. Otevřeme jej a najdeme si supergt.Nynejší údaje smažeme a přepíšeme je na ty, které jsu uvedené vreadme.txt souboru. POZOR, po úpravě musí zůstat vše, tak jak bylo.Model už je nyní ve hře nainstalován, tudíž se bude sám vyskytovat. V případě, že chcete mít model kdykoliv u sebe, stačí si pořídit Vehicle spawner.
 

 
V případě, že si i po důkladném pročtení nebudete vědět rady, stačí napsat maila na
DAntonin (zavinac) seznam.cz a pokud to bude možné, dostane se Vám odpovědi. 

vyhledávání

GTA V v prodeji!

Reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Pokažený Save od Busta_CJ

editorial

Máme tu rok 2021 a s ním již netrpělivě vyhlížíme další a další náznaky nového GTA. Čekání je již takřka nekonečné, ale určitě bude stát za to. Půjde o největší a nejkomplexnější otevřený svět, jaký kdy v Rockstar Games vytvořili? Zcela určitě ano! Půjde o přelomovou hru, která bude opět trhat rekordy? Pravděpodobně, opět ano! V R* se s každou další hrou dokáží překonat a posunout svou hranici o kus dál. Nezbývá než doufat, že už nebudeme muset čekat další rok... :-)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!