Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 4

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama

Games TM preview - celé aktualizováno! Marek Heřman| 09.07.2007 21:42

Marcus: Další preview (28., o kterém vás GTA.CZ informuje) má na svědomí britský časopis Games TM, který se zabývá všemi možnými hrami na snad všechny platformy.
 
Edit by Petrz: Celý článek jsem dnes na zákadě vlastních poznatků ze samotných scanů preview aktualizoval. Newska je nyní doplněná o některé detaily a souvislosti, není tak chaotická a obsahuje snad všechno. Rockstar v demu předvedl dvě mise a přibližně den a půl GTA času. Přinášíme vám kompletní, podle času seřazený popis dema, které redakce časopisu hrála a nějaké stručné informace, které se jim od Rockstaru podařilo získat. Zde je o demu samostatný článek.
 
Den Gangstera - kompletní chronologický popis dema (by Petrz): 
Nákup zbraní: S Nikem se setkáváme na Star Junction. Niko objednal zbraně přes svůj mobilní telefon od karibského obchodníka jménem Little Jacob. Zadal si s ním schůzku v aleji na Rotterdamm Hill. Zastaví taxík a dojede s ním na místo určení, což je mnohdy lepší než si od někoho vypůjčit (ukrást) auto. Není totiž moudré v centru města přepadávat auta. Cestu taxíkem lze přeskočit, pokud se vám nechce čekat, nebo si užít celou jízdu z 1st person pohledu. Za taxík se samozřejmě platí. Když tam přijede, setká se s Jacobem a ten otevře kufr svého auta, aby mu ukázal své zboží. Niko si vybere, zaplatí a Jacob zase jede.
 
E-mail: Nikovi poté volal jistý právník Goldbert z firmy Goldbert, Ligner & Shyster. Niko po tomto rozhovoru navštívil stránky jeho právnické firmi a poslal mu e-mailem svůj životopis z internetové kavárny Tw@ Café. Tato kavárna se již objevila v GTA III a LCS, avšak nebyla samozřejmě přístupná. Goldbert si s ním po přijetí e-mailu domluvil po mobilu schůzku na určitou hodinu a místo. Jelikož je schůzka až druhý den odpoledne, Niko si naplánuje další misi. Zajde k McRearymu, který by měl být někde u Castle Gardens.
 
McReary: Niko opět zamává na Taxík a nechá se odvézt. Když Niko dojede ke Castle Gardens,  malé restaurace s pěkným výhledem na Statue of Happines, konečně se setká s oním McRearym. Vypadá to, že McReary Nika zná. McRearovi prý kdosi ukradl paměťovou  kartu s citlivými daty a on ji potřebuje získat zpět. McReary tedy předá všechny potřebné informace o zloději a Niko se vydá získat kartu zpět.
 
Likvidace cíle: Když už je Niko na místě určení, zavolá onomu zloději mobilem, aby viděl, kdo z davu zvedne telefon. Jak chytré! Když se tak stane, Niko mu střelí třikrát do hlavy, rychle vezme kartu a začne utíkat. Má tři hvězdičky. Nasedne do auta a chvíli ho honí policie. Po chvíli je ostrou zatáčkou do prava setřese a ztratí se jim. Zajede do parku a přesedne do dalšího auta - policie ho přestane pronásledovat a je bez hvězdiček.
 
Goldbert: Za chvíli třeba zajít na pohovor s Goldbertem. Nejprve si ale Niko musí koupit nějaké slušnější oblečení, zajde do obchodu s pánským oblečením Perseus a nakoupí za 2000$ společenský oblek. Zazvoní mu budík na mobilu a nastane čas jít na interview. Niko se tedy dostaví před sídlo Goldbertovi firmy. Po krátkém rozhovoru s recepční je vpuštěn do kanceláře. Hned když bez loadování vstoupí do Goldbertovi kanceláře, tak ho střelí do hlavy, přestože Goldbert vypadal potěšen jeho návštěvou.
 
Útěk: Jeho sekretářka mezitím spustila alarm a Niko se snaží prostřílet ven. Střílí po ochrance, jednoho muže zasáhne dvěma ranami do srdce a běží dál. Pak utíká přes požární schodiště. Dole už čeká policie a Niko má znovu tři hvězdičky. Dole ho přivítá velmi hlasitý ale realistický zvuk vrtulníku, který dodává potřebnou atmosféru. Policisté střílejí z revolverů a Niko se je snaží sundat s malým lehkým samopalem (pravděpodobně UZI), který koupil od Jacoba. Chybí indikátor zranění, místo toho však vidíme Nikova zranění přímo na něm. Celé demo končí okamžikem, když Niko schytá pár dalších zásahů a "zemře".
 
Další nová fakta zmíněná a vyplívající z dema (by Marcus):
  • Internet by měl být dostupný z každého počítače ve hře a poskytuje velkou míru interakce s Liberty City. Můžeme se tedy pravděpodobně těšit na něco podobného jako byly minihry v GTA: San Andreas (ale ve větší míře) a na novinky/zprávy na internetu, které závisí na vaší činnosti.
  • Mise mohou být přerušeny a některé jsou časově přesně dané - například dostanete úkol dostavit se zítra odpoledne na schůzku a mezitím si můžete dělat, co chcete. To také může znamenat více misí zadaných najednou. Zároveň to znamená, že v průběhu mise budeme moci dělat všechno co můžeme dělat když, žádnou misi nemáme zadanou.
  • Páchání zločinů už není tak jednoduché. Získáte stupeň hledanosti (hvězdičku) za každý trestný čin, který provedete, pokud existuje svědek. Když se stanete hledaným, objeví se na radaru kruhová oblast - pokud z ní nezpozorovaně utečete, policie po vás přestane pátrat. Pokud vás ale policie zahlédne, tato oblast se posune a její střed bude v místě, kde jste byli naposledy viděni. Policie tedy vždy neví, kde jste (narozdíl od předešlých GTA). Díky pojmenování ulic a náměstí uslyšíme policisty v rádiu přesně ohlašovat polohu posledního výskytu. Ve hře nebudou Pay'n'Spray, ale můžete zkusit nasednout při pronásledování do jiného auta, a když vás nikdo nevidí, tak máte vyhráno.
  • Zranění budou realistická a budou se promítat do pohybu a akcí jak Nika, tak i ostatních lidí. To se ukázalo v části dema, když Niko bojuje v kancelářích Goldbertovi firmy a posléze na únikovém schodišti. Střela do nohy zpomalí, zatímco střela do hlavy nebo do srdce zabije úplně.
  • Známá newyorská křižovatka Times Square se bude v GTA IV jmenovat Star Junction V demu tam nebylo moc chodců, ale to je tím, že je hra ještě stále ve vývoji.Novější zpráva:M+ E3 PS3

vyhledávání

Reklama

anketa

editorial

Máme tu blížící se rok 2021 a s ním již netrpělivě vyhlížíme další a další náznaky nového GTA. Čekání je již takřka nekonečné, ale určitě bude stát za to. Půjde o největší a nejkomplexnější otevřený svět, jaký kdy v Rockstar Games vytvořili? Zcela určitě ano! Půjde o přelomovou hru, která bude opět trhat rekordy? Pravděpodobně, opět ano! V R* se s každou další hrou dokáží překonat a posunout svou hranici o kus dál. Nezbývá než doufat, že už nebudeme muset čekat další rok... :-)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!