GTA.cz
Strana:<678910111213141516>
Jdi na: / 205

GTA VI oznámeno! Předobjednejte ještě dnes! Miroslav Biarinec| 01.04.2021 17:34

 

Právě bylo oznámeno GTA 6!

Co bylo oznámeno

R* nás zavedou do moderního Vice City v roce 2066 s první hlavní ženskou představitelkou! A to dokonce ne jen tak ledajakou! Ta žena bude ve skutečnosti totiž velmi vyspělý android zabiják! Čeká nás také cestování časem - za polovinou hry se totiž vrátíme v čase do roku 1995 a již tam zůstaneme!
Tím novinky nekončí. Hlavní postavy budou dokonce tři. Ženská představitelka, která je robot, mladíček, který se chce stát gangsterem a drsný policajt! Jak se tihle tři dají dohromady? Na to si už musíte počkat do 1. 4. 2022, kdy hra od Rapril Games vyjde! Bude to jízda. A to neskutečná...


GTA.cz oslavuje 60 milionů návštěv Miroslav Biarinec| 20.03.2021 23:52

Psal se rok 2006. GTA San Andreas, které bylo nejvíc boží hrou, se módovalo o sto šest. Miniupdaty střídaly víkendové megaupdaty plné nových módů. O GTA 4 se ještě nevědělo vůbec nic. Do jeho oznámení zbýval téměř měsíc. Cheater v dubnu roku 2006 oslavil 10 let. Byl jarní podvečer a AnhHai v novince napsal: "18. 4. 2006 17:28 středoevropského času jsme dosáhli 1000 000tou návštěvu."

 

Dnes je mi velkou ctí, že mohu napsat následující:

20. 3. 2021 v 17:46 středoevropského času jsme dosáhli 60 000 000 návštěvu! Děkujeme!

Šedesát milionů návštěv. Šedesát milionů je prostě... no neuvěřitelných šedesát milionů návštěv! Co na to říct? Vau!

A dál musím prostě znovu poděkovat. Děkujeme vám! Děkujeme jednoduše Vám VŠEM, kteří gta.cz tvořili a tvoří. Naší součástí jste ale totiž také vy, ano vy, naši čtenáři. Bez vás by to nešlo. Ještě tedy jednou - všem mnohokrát děkujeme! Jedeme výš!

 

 

 


GTA Online je díky oficiální opravě již rychlejší Miroslav Biarinec| 17.03.2021 00:42

Oficiální oprava načítání GTA Online na sebe nenechala dlouho čekat. R* vydali opravu celkem rychle a již by měla být dostupná pro všechny verze GTA 5. cca 1 GB na Xboxu, 700 MB na PlayStationu a ~400 MB na PC.
V oficiálních Patch Notes je také poděkování samotnému t0stovi. Výsledky načítání po oficiální opravě? Krása!


Rockstar Games děkují hráči, který zrychlil GTA Online Miroslav Biarinec| 15.03.2021 22:00

Příběh začíná u obyčejného hráče, který náhodou přišel na to, proč se GTA Online loaduje tak neuvěřitelně dlouho. Respektive přišel na to, jak tuto dobu významně zkrátit. A to až o 70%. Ano 70% času! Přičemž z anket mezi hráči vyplývá, že průměrná doba načítání GTA Online se u hráčů pohybuje kolem 6ti minut!
Na začátku března se na Githubu pochlubil právě ten hráč -
tostercx (nebo také t0st), že dokáže onen loading zkrátit. Celé své tvrzení také podrobně vysvětlil a nastínil celou problematiku i laikům.


 

Ve zkratce - problém spočívá v tom, že při načítání GTA Online hra kontroluje mimo jiné i jeden 10MB velký soubor, který je seznamem 63 000 položek. Změnou jeho analýzy a kontroly jde ušetřit však velkou spoustu času.

 

A povedlo se!
Rockstar Games nyní potvrdili, že fanouškovské řešení dlouhých načítání GTA Online se stanou oficiálními v příští připravované aktualizaci.

„Po důkladném prozkoumání můžeme potvrdit, že hráč t0st ve skutečnosti odhalil aspekt herního kódu související s dobami načítání pro PC verzi GTA Online, který by mohl být vylepšen,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. „Na základě vyšetřování jsme provedli některé změny, které budou implementovány v nadcházející aktualizaci.“

Nevíme tedy kdy přesně bude oprava k dispozici, ani není potvrzena odhadovaná ušetřená doba načítání, kterou opravy přinesou. Potvrdilo se však, že R* již byli v kontaktu s t0st, kterému poděkovali za jeho úsilí.

Vylepšit něco na takto sledované hře, která prošla přes velkou spoustu zkušených vývojářů a vyšla již před 6ti lety, je opravdu ale opravdu pěkný kousek. R* nakonec k díkům přidávájí také pěkných (a reálných) 10 000 dolarů.

 


Velký přehled novinek ze světa GTA Redakce| 06.03.2021 20:00

Poslední týdny byly bohaté na novinky a oznámení ze světa GTA. Níže vám přinášíme shrnutí těch nejdůležitějších:

 

Remastry GTA nebudou jen "jednoduché" porty

Ve druhé polovině tohoto roku se dočkáme příchodu remastrované verze GTA V pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Po původní hře z roku 2013, a "enhanced" verzi pro PlayStation 4, Xbox One a PC se tak dočkáme již třetí iterace stejného dílu.

Navzdory všemu bychom se měli dočkat další várky vylepšení a novinek, které v aktuálních verzích nenajdeme. Svým prohlášením to potvrdil předseda Take-Two Interactive, Strauss Zelnick: "Děláme remastry odlišně, než konkurence - nevydáváme jednoduché porty, věnujeme mnoho času na odlišení hry od minulých vydání a jejich přizpůsobení novým technologiím či platformám."

Jako příklad uvedl remaster herní trilogie Mafia, který kromě vylepšeného vizuálu přinesl i nové herní mechanismy, úroveň obtížnosti, režim volné jízdy a jiné novinky.

Na otázku, zda hráči mohou očekávat remaster starších dílů GTA, se Zelnick tajemně vyjádřil: "Považoval bych to spíše za prohlášení, než otázku." Jedním dechem však dodal, že jakékoliv novinky na tohle téma nebo vydání GTA 6 budou komunikovány výhradně studiem Rockstar Games.

 

Rekordní prodeje GTA V v roce 2020 a GTA Online jako samostatná hra

Shrnutí třetího finančního kvartálu Take-Two přineslo i další skvělou zprávu. Počet prodaných kopií GTA V překonal 140 milionů kusů! Kromě toho se loni prodalo více kusů hry, než v kterémkoli jiném roce s výjimkou počátečních prodejů z roku 2013.

Firma kromě toho potvrdila, že se GTA Online dostane do prodeje i jako samostatná verze hry bez příběhové části. Podobný krok si už Rockstar vyzkoušel v prosinci 2020, kdy uvedl oddělenou mutiplayerovou část hry Red Dead Redemption II. GTA Online jako samostatný titul bude k dispozici pro nejnovější generace konzolí, přesné datum vydání však zatím není známé.

 

Vývojář zrychlil načítání GTA Online téměř o 70 procent

Dlouhé načítací časy GTA Online pravidelně trápí nejednoho hráče už od samotného vydání hry. Vývojář s přezdívkou t0st se zamyslel nad tím, jak by mohl proces načítání multiplayeru zkrátit.

Po přezkoumání technických procesů našel několik nedokonalosti v kódu hry. V první řadě, i na vícejádrových procesorech je startu GTA Online vyhrazeno jen jedno jádro. Dalším problémem je zhruba 10MB soubor se seznamem 63 000 položek, které lze ve hře koupit. Po zaregistrování každého jednoho "zboží" se obsah souboru prohledává od začátku, a navíc je zboží srovnáváno se všemi již nahranými položkami. Počet logických kontrol v rámci startu GTA Online se tak šplhá ke dvěma miliardám.

Zručný programátor si s těmito úskalími a nedokonalostmi při návrhu hry poradil, a naprogramoval DLL knihovnu, se kterou dokázal snížit čas na načtení ze šesti minut na 1 minutu 50 sekund!

T0st prostřednictvím svého blogu vyzval Rockstar na nápravu problému, která by prý neměla zabrat více než jeden den.

 


Strana:<678910111213141516>
Jdi na: / 205

vyhledávání

reklama

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Grand Theft Auto 6 se nám po sakra dlouhém čekání již oficiálně ukázalo. Dočkáme se ale odložení, nebo to tentokrát nenastane? Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!