GTA.cz
Strana:1234567891011>
Jdi na: / 204

GTA V s ray tracingem Miroslav Biarinec| 19.12.2022 21:33

Ray tracing v Grand Theft Auto V? Je to tak. V rámci nové aktualizace, která přináší další obsah do GTA Online tu máme také vylepšení v podobě ray tracingu pro hráče na PlayStationu 5 a Xbox Series X/S. (Ray tracing funguje v režimu kvality, hra tedy běží na 30fps.)
A jak novinka vypadá můžete posoudit např. zde.


25 let od vydání Grand Theft Auto Miroslav Biarinec| 28.11.2022 06:24

Dnes slavíme důležité výročí. Je to již 25 let od vydání hry, které odstartovala úplně jinou éru zábavy a změnila svět, minimálně ten videoherní. Je to 25 let kdy bylo v roce 1997 vydáno Grand Theft Auto, které bylo vytvořeno herním studiem DMA Design (později od roku 2002 Rockstar North).
Děkujeme!

 


Nová čeština 3.0 do GTA IV Redakce| 15.11.2022 13:56

V roce 2014 spatřila světlo světa první kompletní čeština do této hry, jenže měla spoustu chyb, nepřesností a dalších nedostatků. To se ale dnešním dnem mění, protože vychází nová verze této češtiny, která veškeré tyto věci opravuje. Všechny dialogy (i ty, které se zobrazí pouze tehdy, když děláte, co nemáte) jsou přeloženy, mají hlavu a patu a stejně tak i další věci jako třeba různé pokyny, internetové stránky (pouze ty, u kterých to šlo) nebo i statistiky hráče. Po téměř 5 letech práce ve volném čase je tedy hotovo a mně nezbývá nic jiného než vám popřát příjemné hraní s konečně pořádnou češtinou, na kterou jste vlastně čekali dlouhých 14 let od vydání hry. :)

 

Mannoroth81

 

 


Vyjádření studia Rockstar Games Miroslav Biarinec| 19.09.2022 17:22

Máme zde vyjádření studia Rockstar Games, které přichází den po zveřejnění úniků z připravovaného GTA 6.
Únik je tedy již tímto potvrzen jako pravý a nestojí za ním nikdo, kdo by mohl být jakkoli spojován se společností - šlo o hackerský útok.
V jednoduchém prohlášení Rockstar zdůrazňují, že jsou ze situace extrémně zklamáni. Současně ale dodávají, že je velmi nepravděpodobné, že by tento únik narušil jejich práci. Vývoj bude pokračovat podle daného plánu a celý tým je odhodlán přinést hráčům co nejlepší zážitek a překonat všechna očekávání.
Máme zde také malé uklidnění situace. Až bude hra připravena přijde její představení.
- "Brzy vám poskytneme další podrobnosti a až bude hra hotová, samozřejmě bude řádně představena. Děkujeme všem za podporu v této situaci."

 


Obrovský únik gameplay a kódu GTA 6 Redakce| 18.09.2022 14:34 |zdroj: GTAForums

== Aktualizace: Leak potvrzen významným zdrojem, Take-Two stahuje videa ==

 

Jason Schreirer, novinář z původní verze našeho článku, potvrdil autentičnost dnešního leaku. V doslovném překladu jeho tweetu uvedl: "Ne že by o tom bylo mnoho pochybností, ale zdroje z Rockstaru mi potvrdily, že masivní leak z tohoto víkendu je opravdu skutečný. Záběry jsou samozřejmě z rané a nedokončené verze hry. Toto je jeden z největších uníků v historii videoher a noční můra pro Rockstar Games".

 

 

Z platformy YouTube zároveň po právních krocích mateřské společnosti Rockstar Games, Take-Two Interactive, zmizelo několik videí zachycujících dnešní leak. Podle aktualizovaných informací také víme, že teapotuberhacker získal dokumenty, videa a části kódu z platformy Slack, kterou používají vývojáři Rockstaru ke vzájemné komunikaci.

 

== Původní text novinky ==
 
Dnes ráno se na portálu GTAForums zcela nečekaně objevil příspěvek uživatele s přezdívkou "teapotuberhacker", jehož autor tvrdil, že se dostal ke zdrojovému kódu GTA V, dokumentaci a také k testovacímu sestavení, assetům a kódu nadcházejícího dílu GTA 6 s pracovním názvem "Americas".

 

Teapotuberhacker (přezdívka má reflektovat fakt, že stejný hacker měl před dvěma dny napadnout servery Uberu) k příspěvku připojil i link ke stažení 90 videí, zachycujících různé okamžiky a stádia vývoje hry.

 

V této mase údajných leaků můžeme spatřit například dvojici protagonistů se jmény Lucia a Jason, kteří čelí vyhrocené situaci po propadu restaurace.

 

 

Další video zachycuje dialog postav s typickým "rockstarovským" vyjadřováním a humorem. Záznamu na hodnověrnosti přidává kromě zobrazeného devkitu i poměrně profesionální dabing postav:

 

 

A další leak, s ukázkou úpravy interiéru vozidla:

 

 
 
Přestože je v této chvíli obtížné určit pravost daných videí a dalších materiálů, bezprecedentní rozsah leaku, pokrytí poměrně širokého spektra hry a shoda s dříve publikovanými informacemi o dvojici postav a zasazení do Vice City nenechali chladným ani herního reportéra Jasona Schreiera:

 

 

Pokud vás předchozí informace navnadily natolik, že máte chuť si prohlédnout obsah všech videí najednou, připravte si hodinu času a vychutnejte si video přiložené níže:

 


Strana:1234567891011>
Jdi na: / 204

vyhledávání

reklama

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Leaky nám již nějakou předběžnou podobu Grand Theft Auto 6 ukázaly. Musíme však ještě chvíli vydržet, než se dočkáme oficiálního představení v plné parádě. Jistě je, ale to, že se hra konečně blíží! V druhém pololetí 2023 bych očekával alespoň odhalení loga, či alespoň nějaké malé oficiální naťuknutí. Leaky totiž pochází z ranných fází vývoje hry a ta může být již na úplně jiné úrovni. Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!