Scorpions.cz | Cheater.cz | RedDead.cz | Mafia 1 & 2 | NFS | Porse.cz | Stalker | ARMAseries | Worms | TGames | Vietcong | JVT
GTA.cz |

GTA 5

Domácí stránka | RSS kanál | E-mail
GTA.cz
Reklama
Strana:1234567891011>
Jdi na: / 200

GTA.cz oslavuje 60 milionů návštěv Miroslav Biarinec| 20.03.2021 23:52

Psal se rok 2006. GTA San Andreas, které bylo nejvíc boží hrou, se módovalo o sto šest. Miniupdaty střídaly víkendové megaupdaty plné nových módů. O GTA 4 se ještě nevědělo vůbec nic. Do jeho oznámení zbýval téměř měsíc. Cheater v dubnu roku 2006 oslavil 10 let. Byl jarní podvečer a AnhHai v novince napsal: "18. 4. 2006 17:28 středoevropského času jsme dosáhli 1000 000tou návštěvu."

 

Dnes je mi velkou ctí, že mohu napsat následující:

20. 3. 2021 v 17:46 středoevropského času jsme dosáhli 60 000 000 návštěvu! Děkujeme!

Šedesát milionů návštěv. Šedesát milionů je prostě... no neuvěřitelných šedesát milionů návštěv! Co na to říct? Vau!

A dál musím prostě znovu poděkovat. Děkujeme vám! Děkujeme jednoduše Vám VŠEM, kteří gta.cz tvořili a tvoří. Naší součástí jste ale totiž také vy, ano vy, naši čtenáři. Bez vás by to nešlo. Ještě tedy jednou - všem mnohokrát děkujeme! Jedeme výš!

 

 

 


GTA Online je díky oficiální opravě již rychlejší Miroslav Biarinec| 17.03.2021 00:42

Oficiální oprava načítání GTA Online na sebe nenechala dlouho čekat. R* vydali opravu celkem rychle a již by měla být dostupná pro všechny verze GTA 5. cca 1 GB na Xboxu, 700 MB na PlayStationu a ~400 MB na PC.
V oficiálních Patch Notes je také poděkování samotnému t0stovi. Výsledky načítání po oficiální opravě? Krása!


Rockstar Games děkují hráči, který zrychlil GTA Online Miroslav Biarinec| 15.03.2021 22:00

Příběh začíná u obyčejného hráče, který náhodou přišel na to, proč se GTA Online loaduje tak neuvěřitelně dlouho. Respektive přišel na to, jak tuto dobu významně zkrátit. A to až o 70%. Ano 70% času! Přičemž z anket mezi hráči vyplývá, že průměrná doba načítání GTA Online se u hráčů pohybuje kolem 6ti minut!
Na začátku března se na Githubu pochlubil právě ten hráč -
tostercx (nebo také t0st), že dokáže onen loading zkrátit. Celé své tvrzení také podrobně vysvětlil a nastínil celou problematiku i laikům.


 

Ve zkratce - problém spočívá v tom, že při načítání GTA Online hra kontroluje mimo jiné i jeden 10MB velký soubor, který je seznamem 63 000 položek. Změnou jeho analýzy a kontroly jde ušetřit však velkou spoustu času.

 

A povedlo se!
Rockstar Games nyní potvrdili, že fanouškovské řešení dlouhých načítání GTA Online se stanou oficiálními v příští připravované aktualizaci.

„Po důkladném prozkoumání můžeme potvrdit, že hráč t0st ve skutečnosti odhalil aspekt herního kódu související s dobami načítání pro PC verzi GTA Online, který by mohl být vylepšen,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. „Na základě vyšetřování jsme provedli některé změny, které budou implementovány v nadcházející aktualizaci.“

Nevíme tedy kdy přesně bude oprava k dispozici, ani není potvrzena odhadovaná ušetřená doba načítání, kterou opravy přinesou. Potvrdilo se však, že R* již byli v kontaktu s t0st, kterému poděkovali za jeho úsilí.

Vylepšit něco na takto sledované hře, která prošla přes velkou spoustu zkušených vývojářů a vyšla již před 6ti lety, je opravdu ale opravdu pěkný kousek. R* nakonec k díkům přidávájí také pěkných (a reálných) 10 000 dolarů.

 


Velký přehled novinek ze světa GTA Redakce| 06.03.2021 20:00

Poslední týdny byly bohaté na novinky a oznámení ze světa GTA. Níže vám přinášíme shrnutí těch nejdůležitějších:

 

Remastry GTA nebudou jen "jednoduché" porty

Ve druhé polovině tohoto roku se dočkáme příchodu remastrované verze GTA V pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Po původní hře z roku 2013, a "enhanced" verzi pro PlayStation 4, Xbox One a PC se tak dočkáme již třetí iterace stejného dílu.

Navzdory všemu bychom se měli dočkat další várky vylepšení a novinek, které v aktuálních verzích nenajdeme. Svým prohlášením to potvrdil předseda Take-Two Interactive, Strauss Zelnick: "Děláme remastry odlišně, než konkurence - nevydáváme jednoduché porty, věnujeme mnoho času na odlišení hry od minulých vydání a jejich přizpůsobení novým technologiím či platformám."

Jako příklad uvedl remaster herní trilogie Mafia, který kromě vylepšeného vizuálu přinesl i nové herní mechanismy, úroveň obtížnosti, režim volné jízdy a jiné novinky.

Na otázku, zda hráči mohou očekávat remaster starších dílů GTA, se Zelnick tajemně vyjádřil: "Považoval bych to spíše za prohlášení, než otázku." Jedním dechem však dodal, že jakékoliv novinky na tohle téma nebo vydání GTA 6 budou komunikovány výhradně studiem Rockstar Games.

 

Rekordní prodeje GTA V v roce 2020 a GTA Online jako samostatná hra

Shrnutí třetího finančního kvartálu Take-Two přineslo i další skvělou zprávu. Počet prodaných kopií GTA V překonal 140 milionů kusů! Kromě toho se loni prodalo více kusů hry, než v kterémkoli jiném roce s výjimkou počátečních prodejů z roku 2013.

Firma kromě toho potvrdila, že se GTA Online dostane do prodeje i jako samostatná verze hry bez příběhové části. Podobný krok si už Rockstar vyzkoušel v prosinci 2020, kdy uvedl oddělenou mutiplayerovou část hry Red Dead Redemption II. GTA Online jako samostatný titul bude k dispozici pro nejnovější generace konzolí, přesné datum vydání však zatím není známé.

 

Vývojář zrychlil načítání GTA Online téměř o 70 procent

Dlouhé načítací časy GTA Online pravidelně trápí nejednoho hráče už od samotného vydání hry. Vývojář s přezdívkou t0st se zamyslel nad tím, jak by mohl proces načítání multiplayeru zkrátit.

Po přezkoumání technických procesů našel několik nedokonalosti v kódu hry. V první řadě, i na vícejádrových procesorech je startu GTA Online vyhrazeno jen jedno jádro. Dalším problémem je zhruba 10MB soubor se seznamem 63 000 položek, které lze ve hře koupit. Po zaregistrování každého jednoho "zboží" se obsah souboru prohledává od začátku, a navíc je zboží srovnáváno se všemi již nahranými položkami. Počet logických kontrol v rámci startu GTA Online se tak šplhá ke dvěma miliardám.

Zručný programátor si s těmito úskalími a nedokonalostmi při návrhu hry poradil, a naprogramoval DLL knihovnu, se kterou dokázal snížit čas na načtení ze šesti minut na 1 minutu 50 sekund!

T0st prostřednictvím svého blogu vyzval Rockstar na nápravu problému, která by prý neměla zabrat více než jeden den.

 


GTA 3, Vice City a San Andreas v Remastered verzi? Miroslav Biarinec| 27.01.2021 23:13

Dnes se podíváme na několik zvěstí a "zaručených" informací, které se šíří GTA komunitou.

Hned v úvodu musím zmínit dalšího "zaručeně pravého" zaměstnance Rockstar Games, který náhodou v životopise propálil, že pracoval na "neohlášených titulech" (dokonce s kouzelným dovětkem - to be confirmed). Na věc se můžeme dívat jako na fake, nebo jako na pravdivou informaci. V lepší případě děkujeme za ujištění, že se na GTA 6 skutečně pracuje. Od vydání GTA 5 totiž oficiálně, tak jak tomu je po spoooustu let zvykem, R* nic o vývoji dalších dílů série GTA neřekli.

Remaster trilogie GTA

Teď k druhé části. Tou je další věc, o které se v komunitě šušká. A tou je Remaster starších dílů GTA. A to konkrétně hned tří najednou! GTA 3, Vice City a San Andreas! - To je rozhodně skvělá zpráva! Tedy, abychom zůstali v rovině dohadů... Tohle by byla opravdu skvělá zpráva, pokud by to byla pravda!

Hned tři GTA v nové HD grafice? To by bylo opravdu parádní! Dokonce se aktuálně šušká o oznámení v méně než 90 dnech! Ale u toho se také naopak zastavme. Při vydání remasteru jiných GTA asi tento rok nezbude nějaký prostor pro to GTA, které by mělo být důležitější... přeci GTA 6! Remaster nakonec nemusí být až tak úplně dobrá zpráva, že?

Abych nekončil úplně pesimisticky, koukněte na pár fanouškovských obrázků, jak by asi mohl remaster našich oblíbených protagonistů GTA vypadat.
Takovýhle vizuál by nemusel být vůbec špatný :)

 

 

 

 

 

 

 

Autorem 3D vizualizací je hossein_diba


Strana:1234567891011>
Jdi na: / 200

vyhledávání

GTA V v prodeji!

Reklama

anketa

screenshoty dne

Screenshot dne
Kaskadér - Tobias1102_SK

editorial

Máme tu konec roku 2021 a s ním i stoprocentní šanci, že se ani v tomto roce nedočkáme oznámení GTA 6. Místo toho jsme však dostali remastery tří klasických a ikonických dílů série GTA. Je pravda, že neměli nejlepší start, ale dejte jim šanci. Vyzkoušejte si hry osobně a zkuste je. Ten návrat sice není dechberoucí, k tomu ještě nějaký ten rok vývoje chyběl, možná i jiný výběr studia, ale i tak je to příjemný nostalgický návrat, který alespoň ty původní tituly nezničil. Sice ani úplně nevylepšil, což by si zasloužily, ale ohodnotit je už musíte spíš vy sami - každý z vás. A pořád je tu jedna jistota - třeba stále dobré GTA Online. :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!