GTA.cz
Strana:<4567891011121314>
Jdi na: / 204

Vylepšená verze GTA V odložena na březen 2022 Redakce| 11.09.2021 00:48

Uplynulý PlayStation Showcase přinesl důležitou, ale nepříliš potěšující zprávu o vylepšené verzi GTA V pro next-gen konzole. Hráči si na vychutnání "Expanded and Enhanced" edice budou muset počkat další 4 měsíce, jelikož původní termín vydání (11. listopadu 2021) se změnil na březen (marec) 2022.

 

Rockstar odůvodnil posunutí termínu potřebou doladit vylepšení a změny. Malou náplastí na bolest komunity je alespoň oficiální trailer níže. Hráči s předplatným PlayStation Plus si navíc mohou užít dodatečný milion GTA$ pro PS4 verzi GTA Online až do vydání vylepšené verze.

Vylepšená verze GTA Online bude navíc dostupná zdarma během prvních tří měsíců od vydání.

 


Remaster GTA III, Vice City a San Andreas již letos? Marek Plančík| 13.08.2021 19:00

 

Herní server Kotaku přinesl tento týden skvělou zprávu pro fanoušky dílů GTA z tzv. 3D univerza. Podle zdrojů redakce se už letos dočkáme Remastru GTA III, Vice City a San Andreas na různých platformách!

 

Každý z remastovaných dílů bude prý postaven na Unreal Enginu a nabídne mix nové grafiky a prvků, ale i časem ověřené klasiky, aby zůstal co nejvíce věrný svému originálu. Vývoj remastrů má probíhat ve skotské pobočce Rockstar Dundee (bývalé studio Ruffian Games), která prý zajišťuje i letošní next-gen verzi GTA V.

 

Původně měly být remastery "bonusem" pro hráče, kteří si zakoupí již zmíněnou vylepšenou verzi GTA V či GTA Online. Později však Rockstar údajně změnil plány a balík tří her měl být vydán během uplynulých měsíců roku 2021, no probíhající pandemie a jiné problémy zapříčiní další posunutí termínu. Podle aktuálních informací by se kompilace mohla dostat k hráčům na přelomu října a listopadu (október/november).

 

Mezi platformami se zmiňují konzoly PS4 a PS5, Xbox One a Xbox Series X/S, Nintendo Switch, PC, Android/iOS, ale například i streamovací služba Google Stadia. Rockstar prý upřednostňuje porty pro konzole, a proto se může vydání verze pro PC a mobily ještě natáhnout.

 

Možné práce na remasterech starších dílů naznačovaly i kroky samotného Rockstaru a Take-Two. V minulých týdnech a měsících byly na žádost studia stažené různé komunitní modifikace, které přidávaly novějším dílům GTA mapy a funkce ze starších dílů.

 

V případě, že prodej remastrované kompilace bude úspěšný, se prý Rockstar nebrání "obnově" dalších titulů. Horkým kandidátem je údajně Red Dead Redemption.


GTA Online Los Santos Tuners Miroslav Biarinec| 22.07.2021 05:54

 

Dlouho očekévané DLC GTA Online Los Santos Tuners konečně vyšlo 20. července 2021 pro PS4, Xbox One a PC a prostřednictvím zpětné kompatibility také pro PS5 a Xbox Series X|S.

Update má velikost 3,6 GB a jak název napovídá tak se léto v GTA Online bude nést v duchu tuningu.

 • Nová oblast pro srazy „Los Santos Car Meet“:
  LS Car Meet je velký společný společenský prostor, kde můžete předvádět svá custom auta a závodit s dalšími automobilovými nadšenci. (A to bez policie či dalšího rušení.)
 • Stát se členem LS Car Meet můžete za 50 000 $GTA.
 • Reputaci v LS Car Meet můžete získat: účastí v závodech (a jejich vítězstvím), denními bonusy za přihlášení,   jízdou po testovací trati, nebo jen za přítomnost na srazu.
 • Nový „Auto Shop“.
 • DLC Los Santos Tuners přidává do GTA Online řadu nových vozidel. V průběhu léta bude vydáno celkem 17 nových vozidel, při uvedení DLC bylo přidáno 10 automobilů:
  Karin Calico GTF
  Sports - $1,995,000

  Pfister Comet S2
  Sports - $1,878,000

  Übermacht Cypher
  Sports - $1,550,000

  Vapid Dominator ASP
  Muscle - $1,775,000

  Vapid Dominator GTT
  Muscle - $1,220,000

  Annis Euros
  Sports - $1,800,000

  Karin Futo GTX
  Sports - $1,590,000

  Pfister Growler
  Sports - $1,627,000

  Dinka Jester RR
  Sports - $1,970,000

  Karin Previon
  Coupes - $1,490,000

  Annis Remus
  Sports - $1,370,000

  Dinka RT3000
  Sports - $1,715,000

  Karin Sultan RS Classic
  Sports - $1,789,000

  Obey Tailgater S
  Sedans - $1,495,000

  Emperor Vectre
  Sports - $1,785,000

  Vulcar Warrener HKR
  Sedans - $1,260,000

  Annis ZR350
  Sports - $1,615,000Super figurky protagonistů GTA 5 Miroslav Biarinec| 10.07.2021 22:40

Protagonisté Grand Theft Auto V se stali za ty roky již legendami. Michael De Santa, Trevor Philips a Franklin Clinton se teď dočkali pocty ve formě akčních figurek. Tyto akční figurky postav z GTA V jsou k dispozici k předobjednání od společnosti CC Toys, a dostupné budou v roce 2022.

Pro zajímavost: Od roku 2011 nedošlo k vydání žádné oficiální akční figurky s licencí od R*. Tyto akční figurky, od CC Toys, nejsou licencované produkty Rockstar Games. Jsou to pouze repliky postav. To jim ale neubírá na kvalitě. Líbí se Vám?
 

 


Nové info o GTA 6: Vydání v roce 2025, měnící se mapa Redakce| 29.06.2021 21:00

Leaker Tom Henderson, který v minulosti odhalil detaily o titulech jako Call of Duty či Battlefield 2042, se v nejnovějším videu rozhovořil o možných detailech dalšího dílu ze série GTA. 11-minutové shrnutí novinek si můžete prohlédnout níže:

 

 

Pro ty z vás, kteří upřednostňují čtení, nebo neovládají dobře anglický jazyk, jsme připravili i info v textové podobě:

 

Na vydání si ještě počkáme 2 až 4 roky

Henderson se ve svých tweetech zmínil o vydání GTA 6 kolem roku 2023, jeho zdroje však jako pravděpodobnější uvádějí rok 2025.


Jedním z důvodů "posunu" je prý větší důraz Rockstaru na zdraví a pohodlí zaměstnanců, kteří čelili stresujícím podmínkám během vydání titulu Red Dead Redemption 2. Netřeba přitom zapomenout ani na stále vysoké prodeje a výnosy z GTA V a GTA Online, které dovolují společnosti zmírnit tempo při vývoji dalšího dílu a předejít tak případným odklad
ům po oficiálním oznámení.


Dalším strategickým důvodem je vyčkávání na adaptaci nejnovější generace herních konzolí. Současná polovodičová krize totiž způsobila zdržení či odstávky ve více druzích průmyslů - v případě herního byznysu se projevila na vyšší ceně a nedostupnosti PlayStation 5 či Xbox Series X, v důsledku čeho narůstá počet hráčů mnohem pomaleji. Nástupce GTA V by přitom měl vyjít výhradně na konzolích nové generace a počítačích.
 

 

Zasazení do moderní doby, možná přítomnost kryptoměn

Dlouhodobé spekulace a hádky v komunitě vyvolává i časové období, do kterého by mohlo být GTA 6 zasazeno. Podle Hendersona se děj následujícího dílu bude odehrávat v "moderní" době, neměli bychom se tak vrátit do retro 90. či 80. let, jako v případě Vice City či San Andreas.

Zasazení do moderní doby prý poskytne vývojářům větší svobodu při vývoji případných DLC či nového obsahu/map. Hráči také budou moci ve hře využívat i určitou formu kryptoměny, která se tak stane alternativou k hotovosti a bankovnímu zůstatku.

 

Měnící se mapa po vzoru Fotnite, návrat Vice City

Základní mapa dostupná po vydání hry by v průběhu času měla být doplněna o nové lokality. Kromě toho na hráče budou čekat i "sezónní" úpravy v již existujících částech mapy, v nichž se vývojáři inspirovali battle royale titulem Fortnite.

Tom se ve videu zmiňuje i o "určité formě návratu" oblíbeného Vice City. Zda půjde o jednorázovou návštěvu v rámci příběhové mise, nebo bude mapa dostupná v rámci online verze po vzoru ostrova Cayo Perico, prozatím není známo.

 

Víceré hratelné postavy, i s ženskou protagonistkou

Stejně jako v GTA V budou v příběhové části dostupné víceré hratelné postavy. V rámci nového dílu by měla mít premiéru i první ženská hlavní postava, která pomůže zbytku partie s moderními technologiemi a hackingem. V GTA V a Online zastává podobnou roli hackerka Paige Harris, dočkáme se tak jejího velkého návratu?

 

 

Na závěr dodejme, že žádná z informací uvedených ve videu nebyla oficiálně potvrzena Rockstarem, ani jinými stranami.


Strana:<4567891011121314>
Jdi na: / 204

vyhledávání

reklama

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Leaky nám již nějakou předběžnou podobu Grand Theft Auto 6 ukázaly. Musíme však ještě chvíli vydržet, než se dočkáme oficiálního představení v plné parádě. Jistě je, ale to, že se hra konečně blíží! V druhém pololetí 2023 bych očekával alespoň odhalení loga, či alespoň nějaké malé oficiální naťuknutí. Leaky totiž pochází z ranných fází vývoje hry a ta může být již na úplně jiné úrovni. Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!