GTA.cz

Rockstar Games naplno pracují na nové hře! Miroslav Biarinec| 04.01.2018 11:00

 

Titulek může být trochu zavádějící. Teď je ale totiž více než jasné, že se ve studiích Rockstar Games naplno pracuje na nové hře, nebo dokonce na více nových hrách! Což by byla ještě lepší varianta. Takže hře nebo hrách! :-)
Samozřejmě nikdo nezná přesné detaily, a tak dokud nám sami R* něco málo neprozradí, není jisté vůbec nic. Ale můžeme trochu zapřemýšlet a odhadnout, co by se tak mohlo uskutečnit. Berte tedy tento článek stále jako spekulaci. Pojďme se na to celé podívat.

V různých studiích - pobočkách Rockstar Games se před rokem moc nových pracovních příležitostí nenabízelo. Teď se situace dramaticky změnila a v R* hledají opravdu velkou spoustu nových lidí. No a čím to může být způsobeno? Dodělávky Red Dead Redemption 2 a přípravy masivního multiplayeru Red Dead Online mohou být první možností. Ty ale patrně padají hlavně na studio Rockstar San Diego.

 

Rockstar San Diego

Tady aktuálně probíhá nábor velké řady pracovních pozic. Od analytiků přes animátory až po herní vývojáře.
Soudě podle historie tohoto studia se může jednat skutečně o dodělávky Red Dead Redemption 2 s Red Dead Online, ale také možné dílčí práce na jiné hře (GTA?). K Red Dead Online se můžeme vrátit. Po úspěchu a hlavně velkých zkušenostech s GTA Online, které v R* mají se vývoj hlavní části Red Dead Online jistě povedl. Teď se pravděpodobně může pracovat na jeho dokončení.

 

 

Rockstar Toronto

Po uzavření studia ve Vancouveru v roce 2012 převzalo dané projekty studio v Torontu. I to aktuálně nabírá nové zaměstnance v různých pozicích. Co za tím může být? Rockstar Toronto má pod palcem Maxe Paynea a hru Bully.
Pracovní pozice nabízejí opět práci na hru v otevřeném světě. (Podobné pozice byly pro toto studio již letos nabízeny!) Takže se bude jednat o Maxe Payne 4 v otevřeném světě, a nebo se vrátíme do školních lavic s hrou Bully? (Vzpomeňme na "uniklé" artworky z možná zrušeného Bully 2?)
Uvidíme časem na čem se v tomto studiu pracuje, začalo pracovat, nebo se již snad možná něco dokončuje? :-)

 

Rockstar North

Možná nevíte o tom, že GTA V bylo oznámeno v říjnu roku 2011 kvůli úniku z důvěrných souborů Rockstar Games. První odhalení hry mělo přijít až o rok později v roce 2012. Ale kvůli odhalenému úniku se muselo přijít s rychlejším představením a také prvním trailerem. Na samotné vydání hry jsme museli pak čekat dva roky, což R* v plánu neměli. Zajímavé, že?
Po dalším nabírání nových vývojářů, které se akutálně koná i u studia Rockstar North lze tak trochu odhadnout, že se i tam děje něco velkého. Ano, míříme na sérii Grand Theft Auto.
Rockstar North od roku 1998 vyvíjeli hlavně sérii GTA. A za těch 20 let si studio odskočilo jen k Manhunt a Manhunt 2. Teď je více než jisté, že série GTA prostě musí pokračovat a tak i my očekáváme, ba dokonce budeme jisto jistě tvrdit, že se právě tam na GTA 6 pracuje. Dokonce můžeme tvrdit, že už hra existuje a velmi tvrdě se na ní pracuje. Pracovní nabídky na 3D animátory modelů a textur vozidel a prostředí, herní programátory a také specialisty na 3D animace obličejů a další a další pozice naše tvrzení jasně podpořují.
Dokončí tedy studio za tento rok celé GTA 6? Přijde tedy oznámení vydání GTA 6 příští rok na podzim? Na tyto otázky zatím odpověď neznáme. Na GTA 6 se ale obrovsky těšíme!
Tipovat můžeme napříkad vydání na rok 2020. To by bylo dva roky po vydání RDR 2.
(Oficiálně stále nebylo ale zatím vůbec potvrzeno.)
Je tedy na druhou stranu možné, že se na všem kolem dalšího GTA teprve začíná pracovat a nakonec budeme čekat ještě další roky. Odchod Leslieho Benziese jistě také studio jako celek poznamenal a patrně nějakou dobu trvalo než se vše uklidnilo. Čas ukáže...


Pro zajímavost: Před 10 měsíci byla vyhlášena jen jedna nabídka na pracovní pozici. Před 5ti měsíci jich bylo už 50. Minulý měsíc 100 nabídek.

 

Brali byste třeba návrat do Vice City? :-)

GTA 6 později... teď ale přijede RDR 2
Pracovní pozice, a ne málo, vypsala i pobočka v Indii. V dalších studiích můžeme vyzdvyhnout nabídku hlavního studia Rockstar Games v New Yorku na specialistu v editaci videa. Ta naznačuje posílení týmu pro marketing (ten je také posílen) pro Red Dead Redemption 2. RDR 2 bude teď přicházet se spoustou trailerů a dalších materiálů, protože se jeho vydání už rychle blíží.
Ostatní pozice mohou a nemusí být spojeny s RDR 2, stejně tak jako s GTA 6.

Děkuji pokud jste dočetli až sem. Již brzy se pustíme do dalších spekulací a zkusíme odhadnout další zajímavé věci nejen kolem GTA 6. Zůstaňte naladěni.

 


vyhledávání

reklama

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Grand Theft Auto 6 se nám po sakra dlouhém čekání již oficiálně ukázalo. Dočkáme se ale odložení, nebo to tentokrát nenastane? Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!