GTA.cz

Nové info o GTA 6: Vydání v roce 2025, měnící se mapa Redakce| 29.06.2021 21:00

Leaker Tom Henderson, který v minulosti odhalil detaily o titulech jako Call of Duty či Battlefield 2042, se v nejnovějším videu rozhovořil o možných detailech dalšího dílu ze série GTA. 11-minutové shrnutí novinek si můžete prohlédnout níže:

 

 

Pro ty z vás, kteří upřednostňují čtení, nebo neovládají dobře anglický jazyk, jsme připravili i info v textové podobě:

 

Na vydání si ještě počkáme 2 až 4 roky

Henderson se ve svých tweetech zmínil o vydání GTA 6 kolem roku 2023, jeho zdroje však jako pravděpodobnější uvádějí rok 2025.


Jedním z důvodů "posunu" je prý větší důraz Rockstaru na zdraví a pohodlí zaměstnanců, kteří čelili stresujícím podmínkám během vydání titulu Red Dead Redemption 2. Netřeba přitom zapomenout ani na stále vysoké prodeje a výnosy z GTA V a GTA Online, které dovolují společnosti zmírnit tempo při vývoji dalšího dílu a předejít tak případným odklad
ům po oficiálním oznámení.


Dalším strategickým důvodem je vyčkávání na adaptaci nejnovější generace herních konzolí. Současná polovodičová krize totiž způsobila zdržení či odstávky ve více druzích průmyslů - v případě herního byznysu se projevila na vyšší ceně a nedostupnosti PlayStation 5 či Xbox Series X, v důsledku čeho narůstá počet hráčů mnohem pomaleji. Nástupce GTA V by přitom měl vyjít výhradně na konzolích nové generace a počítačích.
 

 

Zasazení do moderní doby, možná přítomnost kryptoměn

Dlouhodobé spekulace a hádky v komunitě vyvolává i časové období, do kterého by mohlo být GTA 6 zasazeno. Podle Hendersona se děj následujícího dílu bude odehrávat v "moderní" době, neměli bychom se tak vrátit do retro 90. či 80. let, jako v případě Vice City či San Andreas.

Zasazení do moderní doby prý poskytne vývojářům větší svobodu při vývoji případných DLC či nového obsahu/map. Hráči také budou moci ve hře využívat i určitou formu kryptoměny, která se tak stane alternativou k hotovosti a bankovnímu zůstatku.

 

Měnící se mapa po vzoru Fotnite, návrat Vice City

Základní mapa dostupná po vydání hry by v průběhu času měla být doplněna o nové lokality. Kromě toho na hráče budou čekat i "sezónní" úpravy v již existujících částech mapy, v nichž se vývojáři inspirovali battle royale titulem Fortnite.

Tom se ve videu zmiňuje i o "určité formě návratu" oblíbeného Vice City. Zda půjde o jednorázovou návštěvu v rámci příběhové mise, nebo bude mapa dostupná v rámci online verze po vzoru ostrova Cayo Perico, prozatím není známo.

 

Víceré hratelné postavy, i s ženskou protagonistkou

Stejně jako v GTA V budou v příběhové části dostupné víceré hratelné postavy. V rámci nového dílu by měla mít premiéru i první ženská hlavní postava, která pomůže zbytku partie s moderními technologiemi a hackingem. V GTA V a Online zastává podobnou roli hackerka Paige Harris, dočkáme se tak jejího velkého návratu?

 

 

Na závěr dodejme, že žádná z informací uvedených ve videu nebyla oficiálně potvrzena Rockstarem, ani jinými stranami.


vyhledávání

reklama

screenshoty dne

Screenshot dne
Parkour - Tobias1102_SK

editorial

Grand Theft Auto 6 se nám po sakra dlouhém čekání již oficiálně ukázalo. Dočkáme se ale odložení, nebo to tentokrát nenastane? Možná, že už není čím hráče překvapit, možná ale bude GTA 6 zas pořádný gamechanger. Těšíte se také? :)

Šéfredaktor

návštěvnost

odkazy

naše ikona

GTA.cz

partneři


Online hokej manažer - Zahraj si skutečný hokejový manažer!
3D wide HD wallpapers tapety na plochu

Vyťukej.cz

Zobrazit vše

Zahrajte si hry online hned teď!